Do vedlejšího okresu se vydalo také poprvé v sezoně družstvo BK Klatovy složené čistě jen z dívek. Klatovské naděje na turnaji bojovaly se čtyřmi týmy – domácím Holýšovem, plzeňským DBAK, Lokomotivou Plzeň a Přešticemi. A mladé členky Klatov si na turnaji nevedly vůbec špatně. Naopak. Připsaly si dvě cenné výhry, dvakrát pak těsně prohrály. Celkově z toho však bylo druhé místo.

„Celý turnaj jsme byli zaměřeni především na to, aby si děvčata co nejvíce zahrála. Vzhledem k tomu, že na turnaj odjelo celkem jedenáct z dvaadvaceti dívek, bylo prostoru pro herní projev více než dost. Celkově se nám podařilo zvítězit ve dvou utkáních, a tak do poslední chvíle nebylo jasné naše konečné umístění. Nicméně tabulka se natolik zamotala, že se nám díky velkému bodovému rozdílu s DBAK, povedlo prokousat na bezvadné druhé místo. Utkání s domácím Holýšovem i Přešticemi bylo vyrovnané do posledních vteřin, ale bohužel rozhodla větší herní zkušenost těchto soupeřů,“ řekl trenér BK Klatovy Petr Volmut.

„Nicméně bereme jako obrovský úspěch, že se nám žádné utkání nepodařilo prohrát o více než tři body. Ačkoliv pro nás výsledky nejsou až tak důležité jako nadšení a spokojenost děvčat, jsme velmi rádi, že holky ochutnaly chuť vítězství. Družstvo mělo tuhle akci jako přípravný turnaj pro příští sezonu, kdy je čeká premiéra v soutěži OP U11. Na závěr bych chtěl všechny pochválit. A to za snahu a kolektivní přístup k celému turnaji,“ dodal trenér basketbalistek.

Výsledky Klatov na turnaji: BK Klatovy – DBAK Plzeň 33:18, Holýšov – BK Klatovy 18:16, BK Přeštice – BK Klatovy 16:13, BK Klatovy – Loko Plzeň 32:14.