Nejprve porazili třetí céčko pražské Elizzy 10:7, a to i přesto, že Západočechům chyběl mladý Adam Končal, dle žebříčku ELO i úspěšnosti vyhraných zápasů pátý nejlepší hráč celé soutěže. Zajímavostí je též i to, že Klatovy dovedly více než čtyřhodinovou bitvu do vítězného konce navzdory tomu, že soupeř uhrál v celkovém součtu o třicet míčků více.

Republikový bronz putuje do Klatov díky výkonu Jindřicha Ryneše.
FOTO: Republikový bronz putuje do Klatov díky výkonu Jindřicha Ryneše

„Do zápasu jsme šli bez Adama Končala a s cílem zkusit soupeře překvapit. To se nám dokonale podařilo. Od začátku utkání jsme hráli se protivníkem vyrovnanou partii, která se přelévala ze strany na stranu. Elizza šla do vedení 5:3 a 6:4. Sérií vyhraných duelů se nám ale skóre podařilo otočit na 8:6, aby hosté následně snížili na 8:7. Ovšem následující dva vyhrané thrillerové pětiseťáky šly na naší stranu, a nakonec z toho tedy byla skvělá výhra v poměru 10:7,“ liboval si kapitán klatovského týmu Lukáš Zahradník, který ocenil především brilantní týmový výkon a také pevné nervy v dlouhých zápasech.

Jaké jsou vaše znalosti a vědomosti z krajské kopané?
FOTBALOVÝ KVÍZ: Jaké jsou vaše vědomosti a znalosti z krajské kopané?

„Celá čtveřice se rovnoměrně podílela na zisku deseti bodíků. V utkání se navíc hrálo hned osm pětisetových zápasů, z nichž šest šlo na naši stranu. To byl klíč k překvapivému a velmi milému vítězství,“ doplnil ke skalpu  Elizzy.

Ve druhém utkání, které se hrálo tři a půl hodiny, si klatovský tým sympatických rakeťáků poradil s éčkem slavného El Niňa, které už i s Adamem Končalem porazil 10:6. „Nedělní ranní zápas s éčkem pražského El Niňa jsme již odehráli v tradiční pětičlenné sestavě i s naší jedničkou v čele. Zápas jsme začali parádně, na naše konto putovaly oba vítězné debly. Následovala skvěle zvládnutá první série, která vedla až k našemu vedení 6:1. Utkání jsme kontrolovali až do stavu 9:3, kdy soupeř ještě zabojoval a snížil na 9:6. Poté však následovala jasná výhra a konečné vítězství v poměru 10:6,“ radoval se spokojený Lukáš Zahradník a pak ještě dodal:

„Máme tak za sebou naprosto parádní víkend, hodně cenných šest bodů a těšíme se na další zápas, kdy k nám má zavítat lídr soutěže - celek Strakonic. Věřme, že se utkání bude moci uskutečnit a my tak konečně zakončíme regulérní podzimní část sezony,“ přeje si zkušený stolní tenista.

Klatovští plavci v Plzni zářili.
Medailové žně a osobní rekordy. Klatovským plavcům se v Plzni dařilo

Utkání průběžně osmých Klatov s vedoucím týmem ČZ Strakonice Elektrostav by se mělo odehrát v sobotu 11. prosince od 14 hodin v tělocvičně Základní školy Masarykova v Klatovech.

11. kolo: KST Klatovy – TTC Elizza Praha C 10:7
Sady:
36:35. Míčky: 647:677. Vrchní rozhodčí a rozhodčí: dohoda. Délka utkání: 4 hodiny a 10 minut. Sestava a body KST Klatovy: Lukáš Zahradník 3:1, Pavel Kopřiva 2:2, Daniel Javorský 2:1, Jakub Pergler 2:2. Čtyřhry: 1:1 (Zahradník, Kopřiva – L. Benák, Remunda 1:3, Pergler, Javorský – J. Benák, Knobloch 3:0).

12. kolo: KST Klatovy - SF SKK El Niňo Praha E 10:6
Sady:
39:26. Míčky: 632:584. Vrchní rozhodčí: Karel Belfín mladší. Rozhodčí: Karel Kesman, Lukáš Nedoma. Délka utkání: 3 hodiny a 30 minut. Sestava a body KST Klatovy: Lukáš Zahradník 2:2, Daniel Javorský 1:1, Jakub Pergler 2:1, Adam Končal 3:1, Pavel Kopřiva 0:1. Čtyřhry: 2:0 (Končal, Javorský – J. Plachý, L. Plachý 3:2, Zahradník, Kopřiva – Kubát, Gajda 3:0).

Tabulka 3. ligy, sk. A.Tabulka 3. ligy, sk. A.Zdroj: ČAST

6. kolo druhé ligy (skupina Jih): SHC Klatovy - HC Kobra Praha 3:9.
PODÍVEJTE SE: Frčí v hokejových Klatovech o Vánocích kapr či řízek? A co sladké?