Tečku pak udělali na půdě plzeňského Slavoje. Venkovní dvojzápasová rozlučka se týmu z Pošumaví povedla, oba zápasy dotáhli do vítězného konce.

Slavoj Tachov – TJ Klatovy 68:77

„Od začátku zápasu se ukazovalo, že pokud budou klatovští hráči poctivě bránit, vítězství by je nemělo minout. Také se tomu snažili podřídit a postupně si vypracovávali mírný náskok, který udržovali až do poloviny zápasu,“ uvedl Tomáš Král z TJ Klatovy. Poločasový výsledek tak vyzněl pro hostující tým 32:27. Do třetí čtvrtiny vstoupili hosté změsta pod Černou věží velmi dobře a dokázali navýšit své vedení. „Pak na nás ale přišla drobná krize a kvůli několika přesným střelám se dostalo domácí mužstvo do jednobodového vedení,“ upřesnil Král s tím, že ale nabuzený klatovský tým nepoložilo a bojovností nakonec dokázali zvrátit výsledek ve svůj prospěch.

Sestava a body Klatov: Král 23, Černý 19, Klasna 14, Jiří Andrle 6, Salvetr 5, Cepek 3, Jan Andrle 3, M. Král 2, Kubík 2, Michel, Novák.

Slavoj Plzeň – TJ Klatovy 43:70

Už od prvních minut hry nebylo pochyb o tom, kdo je vzápase favoritem. „Spíš jsme řešili otázku, zda si vybudujeme dostatečný náskok, aby si mohla zahrát celá naše lavička,“ připomněl klatovský Tomáš Král. Plzeňský tým celý zápas pouze dotahoval vedení Klatov, ale dlouho se jim dařilo udržet se na 12 až 15 bodů. Vposlední čtvrtině však Klatovští zabrali a trojkou vposlední čtvrtině stvrdili zasloužené vítězství.

Sestava a body Klatov: Král 17, Klasna 21, Jiří Andrle 2, Cepek 5, Jan Andrle 6, M. Král 8, Kubík 1, Michel 7, Novák 3.

(tk, my)