Pohár byl sestaven ze tří závodů. Dva závody se konaly zvlášť pro českou větev a zvlášť pro tu moravskou. Třetí závod pak pro obě poloviny republiky společně. České závody pořadatel ČSS nasměroval do Karlových Varů (první kolo) a do Českých Budějovic (druhé kolo). Třetí (společný pro Čechy i Moravu) závod se poté uskutečnil na Střeleckém stadionu České armády v Plzni–Lobzích. Pro účast na těchto závodech bylo nutné splnit kvalifikační limity. Na závod LM 60 to bylo 560 bodů, pro střelbu ze vzduchové pušky (VzPu 40) 380 bodů.

Obě klatovské závodnice splnily limit pro závod na 40 ran ze vzduchové pušky, ale Janě Jaklové jen těsně unikla nominace do finálové soutěže malorážek. Z výsledků těchto tří zmiňovaných závodů hodnotící komise vybrala účastníky finálového závodu, který je naplánován na sobotu a neděli 5. a 6. září opět v Lobzích.

Obě nadějné závodnice pod vedením trenéra Jiřího Koukala udělají maximum pro to, aby v západočeské metropoli podaly co nejlepší výkony a zabojovaly o přední příčky v celkovém hodnocení. A věřte nebo ne, je to vůbec poprvé v historii SSK Klatovy, kdy se někdo z mladých střelců probojoval do finálového závodu Českého poháru mládeže.

Autoři: Jiří Koukal, Martin Mangl