Po dvou porážkách na Moravě předehrávali klatovští kadeti extraligové utkání s plzeňskou Lokomotivou. Mladí Klatované na domácí palubovce v regionálním derby překvapivě odevzdali body oslabenému hostujícímu týmu z Plzně.

„Náš tým podal prachbídný a místy až trapný výkon,“ nešetřili kritikou trenéři kadetů U16 TJ Klatovy Karel Aušprunk a Karel Denk.

TJ Klatovy -BC Lokomotiva Plzeň 63:70

Základní pětka Klatov Kuneš, Volmut, Aušprunk, Johánek a Bernas zahájila zápas doslova katastrofálně a ani střídající hráči obraz hry nezměnili. „Naše obrana neexistovala, přechod do útoku posunem vpřed, nepřesná střelba a hlavně neomluvitelně zbabělý výkon všech hráčů znamenal až dvanáctibodový náskok Plzně,“ rozčiloval se kouč Karel Aušprunk.

Klatovští mladíci se sice na hosty bodově dotahovali, ale obrovské množství nevynucených chyb a ztracených míčů nevěstil nic dobrého. Přesto alespoň ve třetí čtvrtině domácí ukázali, že úplně vše nezapomněli, předvedli agresivní obranu a rychlý protiútok. Rázem vedli o pět bodů. „Poslední úsek derby utkání ale opět odchodili, nechali si nastřílet 28 bodů a zklamali zaplněnou tribunu,“ konstatovali klatovští trenéři, kterým tak přibyla vráska na čele. Musí co nejdřív své svěřence dostat z útlumu.

Čtvrtiny: 11:20, 15:15, 20:7, 17:28. Sestava a body Klatov: Volmut 18, Kuneš 13, Bernas 10/2, Aušprunk 10, Kříž 6/1, Krůta 3, Drozda 2, Johánek 1, Sazama, Luňák, Gezo.