Kláro, povězte: jak vysoko ve své kariéře tento úspěch řadíte?
Je to pro mě obrovský úspěch. Získat titul WAKO, ať už amatérský, nebo profi, je pro mě hodně důležité a já doufám, že se mi podaří získal další.

Měla jste před zápasem obavy? Přece jen: Ines Correia se mohla a stále může pyšnit velkým procentem profesionálních zápasů, které vyhrála…
Moje největší obava je vždycky ta z prohry. Nikdy žádnou svojí soupeřku nepodceňuji. Je to sport, ve kterém může rozhodnout jediný úder. Profesionální kickbox je o něco málo jiný, než ten amatérský, ale myslím si, že se dokážu přizpůsobit oběma stylům. Ono vlastně člověku ani nic jiného nezbývá (úsměv).

Od úvodního gongu titulového zápasu jste v natřískané Lucerně byla nesmírně aktivní a nastolené tempo jste udržela po celých pět kol. Byl plán hnát se pořád do ofenzivy a aktivním pojetím nenechat soupeřku ani čuchnout?
Hned od začátku jsem hlavně chtěla využít svou výškovou převahu, což se mi dařilo všech pět kol. Snažila jsem se kombinovat údery a kopy a nepustit soupeřku k sobě. Zároveň jsem se ji snažil sem tam zatlačit.

close Galavečer profesionální boxu a K1 (30. prosince, Praha, Lucerna): Klára Strnadová vs. Ines Correia 3:0 (o evropský titul WAKO PRO, K1 do 50 kg). info Zdroj: Czechfighters / Lenka Bartáková zoom_in Klára Strnadová vyhrála nad Ines Correia 3:0 na body.

Zápas s Portugalkou připomínal hru na jednu branku. Nemrzí vás, že jste jí navzdory trvalému náporu nedokázala ukončit už před limitem?
Jo, trochu mě to mrzí, ale musím uznat, že soupeřka byla držák. Ale neberu to negativně: alespoň pro příště vím, že bych měla zapracovat trochu víc na síle.

Jak už jsem zmínil, celý zápas jste měla pod kontrolou, ale přesto se zeptám: měla jste během patnácti minut (titulový zápas proběhl na 5x tři minuty) nějakou krizi?
Já si upřímně skoro žádný svůj zápas nepamatuji (směje se), ale myslím, že jsem žádnou krizi neměla. Nebo alespoň ne takovou, jakou bych si pamatovala. Fyzicky jsem byla podle mého mínění dobře připravená.

Fotogalerie: Galavečer profesionální boxu a K1: Strnadová vs. Correia 3:0

Nespočet vyhraných zápasů, zisk světového titulu WAKO mezi amatérkami, a teď pás pro profesionální evropskou šampionku. Byl tok 2023 tím nejlepším ve vaší kariéře?
Ano, rok 2023 byl pro mě asi nejúspěšnějším rokem v mé kariéře, kdy se mi podařilo vyhrát MS WAKO v amatérech, a poté i tento evropský titul.

Jaké jsou vaše plány na nejbližší týdny či měsíce?
Chci si teď v lednu trochu oddychnout od toho zápasového maratonu, který jsem měla. Nasbírat zase síly do přípravy a do nových výzev. Pokud to klapne, mohla bych v tomto roce zabojovat i o světový titul WAKO PRO (profesionální - pozn. autora), takže motivaci i nadále tvrdě pracovat a trénovat mám velkou.