Po krátkém úvodu, který provedl Čestmír Kříž, byly zahájeny lité boje pod vysokou sítí. Vítězové prvního kola (Dřevaři Sušice) a druhého kola (Rozbřesk Běšiny) byli papírovými favority, ale další týmy zde byly v silných sestavách.

Značnou vyrovnanost všech soupeřů v I. lize dokazuje její průběh. Z deseti utkání jich šest skončilo remízou 1:1 a pouze čtyři vítězstvím 2:0. Do posledního utkání nebylo jasné, kdo bude vítězem. Nakonec zvítězilo družstvo Otavská směs, které hrálo nenápadný, ale velice účelný volejbal. Dvěma aktivními remízami, jedním vítězstvím a jednou pasivní remízou získalo toto družstvo stejný počet bodů jako tým Last minute, ale ve vzájemném utkání bylo o dva míče lepší než jejich soupeř. Družstvo Last minute obsadilo druhé místo, když je o lepší umístění připravili hráči Rozbřesku Běšiny, kteří s nimi aktivně remizovali také o dva míče.

Třetí místo vybojovalo družstvo Rozbřesk Běšiny, kterým se nedařilo proti Permoníkům a pozdějšímu vítězovi. Permoníci ze Strakonic nakonec uhájili čtvrté místo, když se jim nejvíce dařilo proti Rozbřesku a Otavské směsi. Třetí kolo nezastihlo v dobré formě Dřevaře, kteří sice pasivně remizovali o dva míče s vítězem, ale dvě porážky je odsoudily k pátému místu.

Druhá liga byla také zajímavá i když nebyla tolik vyrovnaná jako I. liga. Zde hráli prim a zaslouženě zvítězili Mlaďoši z Písku, kteří byli výborní, ale s Trilobity, kteří jsou o generaci starší, měli hodně problémů. Nakonec byli lepší pouze o jeden míč.

Trilobiti Sušice obsadili druhé místo, ale od začátku až do konce si vyráběli adrenalinové chvilky. Ve třech setech výrazně prohrávali a až v závěru vždy strhli vítězství na svoji stranu.

Třetí místo obsadili Malí tygři Sušice, kteří se prosadili proti Staré škole i Ďáblíkům. Stará škola Horažďovice obsadila čtvrté místo, když aktivně remizovala s Ďáblíky, na které zbylo páté místo.

Oficiální pořadí Sušické volejbalové soutěže 2007:

I. liga:
1. Otavská Směs Sušice
2. Last minute Sušice okolí
3. Rozbřesk Běšiny
4. Permoníci Strakonice
5. Dřevaři Sušice

II. liga:
1. Mlaďoši Písek
2. Trilobiti Sušice
3. Malí tygři Sušice
4. Stará škola Horažďovice
5. Ďáblíci Dlouhá Ves

Vyhodnocení a předání cen proběhlo v podvečer v hotelu Pekárna, kde se velice podrobně a odborně prováděl rozbor všeho (co kdyby). Závěrem se dá konstatovat, že Sušická volejbalová soutěž splnila svůj cíl, když přivedla k aktivnímu sportování na 70 volejbalových nadšenců, kteří se již těší na další ročník v roce 2008.