Podmínky pro účast, tedy věkovou hranici 26 let a povinnou docházku či přihlášení na vysokou školu, splnil i klatovský devatenáctiletý kickboxer Luboš Vanka.

Spolu s kolegy z české reprezentace hájil na univerziádě svou vlajku. Pod vedením reprezentačních trenérů Aloise Škeříka a Martina Zavorala se českým vysokoškolákům povedlo vybojovat pět medailí, z toho dvě zlaté. O jednu se zasloužil i Luboš Vanka.

V nejnabitější kategorii do 67 kg se probojoval třemi zápasy až do finále, ve kterém se utkal s ruským bojovníkem. „Zápas byl velice náročný. Uvědomoval jsem si, že nastupuji k historicky prvnímu finále EUSA Combat Championship. Soupeř byl tvrdý, což jsme ale čekali. V prvních dvou kolech měl Rus bodově navrch, ve třetím kole se mi ale podařilo obrátit a zápas jsem začal přebírat,“ svěřil se Vanka, který se tak stal historicky prvním vítězem Evropských univerzitních her v kickboxu.

Klatovský rodák navázal na své dosavadní úspěchy dosažené na amatérské úrovni a zvýšil tak své šance na postup mezi profesionály. „Chci touto cestou poděkovat celému týmu Spartak Kickbox Nýrsko, zejména pak Františku Kohoutovi, Danu Vítovcovi a Aleně Holé, kteří mají na tomto úspěchu svůj podíl. Nesmím také zapomenout na svou rodinu, která mě podporuje a žene k dalším cílům,“ dodal.

Autorka: Miroslava Sloupová