Tenisté odehrají poslední kolo

Poslední kolo druhé ligy mají na programu tuto sobotu klatovští tenisté. od 10 hodin přivítají na svých dvorcích tým TCG Karlovy Vary, který lídrovi tabulky šlape na paty z druhého místa. Ve stejný den, ale od 9 hodin, nastoupí B tým Klatov v divizním utkání proti Prazdroji Plzeň A.

Běžci budou zdolávat Hraničář

Devátý ročník Běhu na Hraničář připravuje na sobotu Klub českých turistů TJ Nýrsko. Prezence začíná v 8.30 hodin u lesního divadla v Nýrsku, odtud také běžci v 10 hodin vyrazí. Délka trati je pět kilometrů s převýšením 378 metrů.

Fotbalové baráže mají na programu odvety

Čtyři fotbalové týmy mužů z Pošumaví jsou ve hře v krajské baráži, ve které se do neděle 29. června bojuje o účast v novém ročníku v 1.A a 1.B třídě. Včera skončily úvodní zápasy, od soboty jsou na programu odvety. BARÁŽ O I.A TŘÍDU: Žichovice – Mochtín (sobota 28. června 10.15 hodin). Luby – Spálené Poříčí (neděle 29. června 18.00 hodin). BARÁŽ O I.B TŘÍDU: Bělá nad Radbuzou – Vrhaveč (neděle 29. června 18.00 hodin).

Fanoušci Sparty se sjedou na Rabí

Druhý ročník turnaje poboček AC Sparta Praha v malé kopané, Memoriál Pavla Pilného, se uskuteční v sobotu 28. června na hřišti v Rabí. Účast na klání, které pořádá horažďovickorabská sparťanská pobočka F.C.S. HO–RA, přislíbilo jedenáct družstev ze všech koutů České republiky. Začátek zajímavého turnaje je v 9.00 hodin.

Memoriál Václava Ašky už pošesté

Šestý ročník Memoriálu Václava Ašky v kopané chystají na sobotu v Lubech. Začátek je v 10 hodin, účast přislíbily Klatovy, Mochtín, Luby a FC Plzeň dívky.

Triatlonisty čeká novinka: plavání venku

Kilometr plavání, cyklistický okruh a pětikilometrový běžecký úsek čeká tuto sobotu účastníky Klatovského triatlonu. Oblíbený závod pořádá Triatlon klub Klatovy už po osmadvacáté. Prezence závodníků je od 12 do 13 hodin u hotelu Rual u Bezděkova, ve 14 hodin odstartuje první disciplína – plavání. Tentokrát půjde o novinku, protože účastníci budou plavat v otevřené vodě. Pak budou závodníci pokračovat jízdou na kolech a v závěru je čeká běh. Závod je určen široké veřejnosti.

Basketbalové reprezentace: ČR proti Rakousku

Na společném soustředění jsou v Klatovech až do neděle basketbalové reprezentace hochů do 18 let z Čech a Rakouska. Oba týmy sehrají dva přípravné zápasy. První se hraje dnes od 18 hodin, druhý zítra od 15 hodin. Dějištěm mezinárodního klání, na které je zvána široká veřejnost, je sportovní hala v Čapkově ulici v Klatovech.