Předali jí ho ve čtvrtek starosta Hrádku Josef Kutil a místostarosta Zdeněk Blažek.

„Po celý rok jsme s radostí sledovali Karolíniny úspěchy na všech možných soutěžích a drželi jsme jí palce. Jsme moc rádi, že máme takovou skvělou sportovkyni, která reprezentuje republiku i naší obec po celém světě. Proto jsme jí chtěli alespoň malou pozorností poděkovat. Přáli bychom Karolíně, aby úspěchů bylo mnohem víc. Je to pro nás i pro Karolínu premiéra, ještě nikomu jsme v naší obci pamětní list nepředávali," uvedl starosta Hrádku, který přiznal, že hlavním iniciátorem celé akce byl místostarosta Zdeněk Blažek, který rodinu Galušků dobře zná, protože je tamní.

„Byla jsem hodně překvapená, když jsem se o tom dozvěděla. Vůbec jsem nevěděla, že je něco takového možné, že mohu dostat poděkování od obce, a moc mě to potěšilo. Jsem moc ráda, že se o vodním slalomu ví, je to super," usmívala se Karolína.

Dařilo se

Sedmnáctiletá talentovaná kajakářka, juniorská reprezentantka z Klubu vodních sportů Sušice, i letos předvedla dobré výkony, které jí přinesly řadu skvělých umístění.

Na mistrovství světa juniorů ve Spojených státech amerických obsadila stříbrnou příčku a s dalšími dvěma českými kajakářkami vybojovala v závodě hlídek bronzovou medaili.

Na začátku září se tedražické kajakářce podařil na mistrovství Evropy juniorů dokonce zlatý double. „Poprvé jsem slyšela na velké akci českou hymnu za moje vítězství, což byl úžasný pocit," vzpomínala Karolína.

Ta již o sobě dala vědět i mezi dospělými, když vyhrála mistrovství republiky. „Porazila Štěpánku Hilgertovou i Kačku Kudějovou, což byl pro mě hodně velký zážitek," přiznala nadějná kajakářka, která v příští sezoně bude posledním rokem závodit za juniory.

Vysoké cíle

„Určitě bych si chtěla vyjet juniorskou reprezentaci a bojovat na mistrovství světa i Evropy. Dalším mým cílem je i seniorská reprezentace. Na to navazují také evropský i světový šampionát. Samozřejmě budou také závody světového poháru, na kterých se dají nasbírat velice cenné zkušenosti," uvedla Karolína, která na dotaz, jak trénuje v zimě bez vody, jen beze slova obrátila dlaně plné ztvrdlých puchýřů vzhůru. „Trénujeme na trenažeru, v tělocvičně, chodíme na běžky nebo plavat. Během zimy pojedeme trénovat na vodu, na měsíc do tepla na Nový Zéland," dodala.

Musí se ale i učit

Karolínina maminka Anna přiznala, že úspěchy své dcery hodně prožívá, většinou je při závodech u počítače a sleduje výsledky. „Já jsem ale ta v rodině, která říká, že sport není všechno, že je jenom zábava a je důležité mít taky něco v hlavě. Takže já Káju honím do učení," řekla Anna Galušková, která přiznala, že je pyšná maminka, a protože sama také jezdí, tak ví, co dřiny její dceru úspěchy stojí a je ráda, že to přináší ovoce.