Závod se jel na slalomové trati v australském Penrith u Sydney, na trati olympijských her Sydney 2000.

Na seniorském Australian Open se sešla nevídaná konkurence. Nechyběla dvojnásobná mistryně světa Rakušanka Corinna Kuhnle, mistryně Evropy německá závodnice Claudia Baer, dvojnásobná olympijská vítězka z posledních dvou olympiád Slovenka Elena Kaliská a ani další dvě medailistky z olympijských her z Pekingu, stříbrná Australanka Katrina Lawrence a bronzová Violetta Oblinger-Peters z Rakouska.

„Karolína během posledního týdne před závodem světové série v tréninku výrazně nepolevila a snažila se natrénovat co nejvíce před svým návratem do zamrzlých Čech. Možná i díky tomu, že i den před závodem absolvovala náročný trénink s australskou juniorskou reprezentací, kde najezdila minimálně třikrát tolik co Australané, začala páteční rozjížďky dost nejistě,“ uvedl Karolínin otec a trenér Vladislav Galuška.

Šestadvacáté místo Galuškové jen tak tak zajistilo postup mezi třicítku nejrychlejších žen šampionátu do sobotního semifinále. „Bylo to pro ni dost nemilé překvapení. Následovala večeře, rozbor chyb a spánek. V sobotu ráno před sedmou hodinou již byla opět na vodě, aby byla dostatečně rozcvičená na svoji semifinálovou jízdu, kde chtěla napravit výkon z předchozího dne,“ doplnil Galuška.

V semifinálové jízdě se Karolína představila úplně v jiném světle. „Věděla, že musí jet rychle a nedělat velké chyby, a přesně tak dělala. Hned jak dojela, dostala se do vedení a to si držela hodně dlouho. Do desetičlenného finále na Australia Open postoupila ze semifinálové jízdy ze šestého místa. Ve finále byla nejmladší závodnicí. Finálová jízda je vždy hop nebo trop. Karolína nechtěla šesté místo, chtěla medaili. Na posledním mezičase ještě adeptkou na medaili byla. Nakonec v rozbouřených vodách olympijské trati v Sydney v honbě za svým snem minula předposlední bránu. Desáté místo oplakala, ale nakonec uznala, že být v sedmnácti letech v patách nejlepších světových profesionálů je celkem dobré a odpoledne po závodech si šla s radostí na další hodinu a půl zatrénovat. Karolína se po měsíci v teple vrací do studených Čech, kde se zrovna na vodě pádlovat nedá. Bude dohánět zameškanou školu a potajmu asi i přemýšlet o tom, jak členové české seniorské reprezentace v čele se Štěpánkou Hilgertovou zůstávají další měsíc v Austrálii a připravují se na dubnové nominační závody na OH Londýn,“ uzavřel Galuška.