Na startu nechyběla ani závodnice KVS Sušice Karolína Galušková, která se vrací k závodění po zranění ramene, a zkušenosti mezi dospělými sbírala i její sestra Antonie, která patří věkově ještě mezi žákyně. Sušici reprezentoval ještě Filip Taišl v K1, ten ale výrazný výsledek nezajel.

V prvním závodě Karolína kralovala, když za sebou nechala všechny soupeřky včetně mistryně světa Kateřiny Kudějové. V druhém závodě skončila třetí za vítěznou „nestárnoucí" Štěpánkou Hilgertovou a druhou Kudějovou.

Vědět o sobě dala i Antonie, která v prvním závodě překvapila pěkným osmým místem a nezklamala ani 11. místem v druhém závodě.

Výsledky ČP ve Veltrusech:

1. závod K1 ženy: 1. Karolína Galušková (KVS Sušice, 11 bodů do tabulky nominací na OH), Kateřina Kudějová (9), 3. Veronika Vojtová (obě USK Praha, 8),…, 8. Antonie Galušková (KVS Sušice, 3).

2. závod K1 ženy: 1. Štěpána Hilgertová (Dukla Brandýs nad Labem, 11), 2. Kateřina Kudějová (9), 3. Karolína Galušková (8),…, 11. Antonie Galušková (0).

Po dvou závodech má nejblíže na OH Kudějová, která těží z pětibodového bonusu za výsledky v loňském roce. Karolína Galušková na ni ztrácí čtyři body, ale v ČP vede.

Nominace pokračují již tento víkend třetím a čtvrtým závodem ČP v pražské Tróji.