Jaký byl váš cíl na nominacích?

Každá z holek si přála dostat se na olympiádu do Ria, jak jinak. Byla jsem si ale vědoma toho, jak bláznivý cíl to je. Dohnat bonusové body Kačky Kudějové bylo obzvlášť v kajakářkách, kde jsme se na stupních vítězů střídaly čtyři holky, moc těžké. Rozhodně jsem ale chtěla opět do reprezentačního seniorského týmu, což se mi povedlo.

Jaké byly vaše pocity po nominačních závodech?

Když jsem dojela do cíle prvního závodu, který jsem s přehledem vyhrála, říkala jsem si, že je super, že mám hned na začátku výsledek. V dalších dvou závodech jsem se nevyvarovala nějaké chybičky a skončila třetí. Čtvrtý závod jsem už mohla jet na pohodu. Stát třikrát ze čtyř nominačních závodů na bedně je super, jsem spokojená. Několikaměsíční výpadek byl asi znát, ale rozhodně jsem si to na startu nepřipouštěla.

Jak jste reagovala, když jste zjistila, že Rio už nebude?

Čekala jsem, až se definitivně rozhodne a chtěla jsem být první, kdo Kačku obejme a pogratuluje jí. Jsme kamarádky, ale také se vzájemně hecujeme.

Jaké máte další plány po nominacích?

Teď o víkendu mě čeká mistrovství Evropy seniorů v Liptovském Mikuláši. Na tamní dráze budu mít premiéru. Poté přijde série světových pohárů. Nebudu objíždět všechny. Vyberu si pár pohárů a zbytek nechám ostatním holkám. Rovněž chci odjet MS a ME v kategorii do 23 let, ve které jsem nominace vyhrála. Bude to opět velmi náročná sezona. Tento rok bych chtěla brát jako přípravu na další roky a učit se nové věci.

Jakou jste měla zimní přípravu?

Byla to celkem dřina – fyzická i psychická. Po podzimní operaci jsem do toho musela vplouvat pomalu a nevěděla jsem, jak to dopadne. Snažila jsem se ale věci dělat správně a věřila jsem, že to bude v pohodě. Naštěstí kolem mě byli lidi, kteří mně pomáhali. Měla jsem i jednu špatnou chvilku, když jsem v Sydney pádlem zadrhla o dno a převrátila se. Radši jsem vyplavala z lodi, protože jsem se nechtěla znovu zranit.

Vaše patnáctiletá sestra Antonie také závodila na těchto nominačních závodech. Po čtyřech závodech je dokonce velkou adeptkou na první výkonnostní třídu mezi seniory, kterou má pouze 15 nejlepších žen v ČR. Jaké je to mít sestru konkurentku?

Ani jedna z nás se za konkurentku té druhé nepovažuje. Ona má ještě čas, ale určitě to za pár let přijde a už se na to moc těším. Tonička se zlepšuje rychle. Třeba to přijde v dalších olympijských nominacích za čtyři roky. Ségra je hrozně šikovná. Co neurve silou, to ujede hlavou. Už teď často potrápí starší holky. Líbí se mi, že hodně pohybů na vodě máme podobných. Zřejmě dobrý oddíl (smích).