Netajila se tím, že je pro ni český seniorský tým větší prioritou, než například případný úspěch na MS v kategorii do 23 let v Brazílii, které nedávno absolvovala.

„První nominační závody začínaly již deset dní po mém návratu z mistrovství Časového posunu jsem se trochu bála. Čekala mě totiž velmi podobná situace jako minulý rok po světovém šampionátu v Austrálii. Opět mi trvalo hrozně dlouho, než jsem se začala budit správně. Naštěstí je posun v Brazílii takový, že jsem se budila v 5 ráno, a tak nehrozilo, že bych zaspala start, což se vloni téměř stalo," připomněla Galušková.

V prvním nominačním závodě ve Veltrusech Karolína potvrdila roli favoritky a skončila těsně druhá. Druhý závod jí ovšem zkomplikovala přísná padesátisekundová penalizace, kvůli které vypadla ze skupiny adeptů na reprezentační tým.

„Nezbývalo mi nic jiného, než na to rychle zapomenout. I když si stále myslím, že se ten průjezd dal ohodnotit jinak. Nominační závody jsou úplně o něčem jiném než třeba finále mistrovství světa. Na nominacích to nesmíte hrotit, musíte jet soustředěně a přesně. Když chcete světovou medaili, tak to zase musíte rozjet naplno a ono to nějak dopadne," uvedla tedražická kajakářka.

Třetí a čtvrtý nominační závod se konaly v Želivě u Pelhřimova na jedné z nejobtížnějších slalomových tratí v Evropě. Karolína věděla, že nesmí už ani jednou chybovat. Aby měla jistotu reprezentace, musela oba závody dotáhnout do medailového konce.

Ve třetím závodě Karolíně vyhovovalo, že byla postavena hodně těžká trať a ona vyhrála o více než pět sekund. Tím se vrátila zpět do hry o reprezentační dres a čekala, co přinese rozhodující závod, kde trať byla vytyčena výrazně lehčí.

„Věděla jsem, že ani v posledním závodě se nesmím loudat. Pokaždé ráda závodím až do konce. Ani letos mě nevadilo být v pozici, že musím zajet hodně dobře i tu poslední rozhodující jízdu," hecovala se kajakářka.

„Poslední jízdy jsou většinu hrou nervů. O Karolíně vím, že čím větší tlak je na ni vyvinut, tím je schopna podat lepší výkon. Když stála na startu, vypadala úplně klidně. Já měl na břehu tep snad 150 za minutu, ale věděl jsem, že tohle ukočíruje. Její poslední jízda vypadala skvěle a i když před cílem začala lehce jistit, byl z toho opět nejrychlejší čas dne. Ani mně nevadilo, že na bráně číslo 14 přišel zbytečný dotek rukou ohodnocený dvěma penalizačními sekundami, který ji odsunul na druhé místo," popsal Karolíninu jízdu její otec Vladislav Galuška.

Karolínu letos čeká seriál světového poháru, seniorské mistrovství Evropy a mistrovství světa, které se koná na podzim na olympijské trati v Londýně.