Sezonu Dolanští odstartovali koncem února v Praze na turnaji Prague Open, kde se sešly téměř tři stovky závodníků z dvaapadesáti týmů a ze sedmnácti zemí celého světa: Česká republika, Dánsko, Estonsko, Chorvatsko, Izrael, Lotyšsko, Nizozemsko, Německo, Pákistán, Polsko, Rakousko, Rusko, Slovensko, Srbsko, Švédsko, Ukrajina a Uzbekistán. Této akce se zúčastnili i čtyři dolanští závodníci a domů si přivezli hned tři cenné kovy. Stříbrnou medaili získal Jan Žák a bronzovou medaili v hlavním městě vybojovali Václav Wachtl a Eliška Kottová.

SPORT KLATOVSKA 2022: Celá řada medailí, tituly i výsledek z jiné dimenze!

Aby nezůstalo pouze u závodů v tuzemsku, jeli se dolanští karatisté podívat také na dva závody v Německu. První závody se konaly ve Schweinfurtu a zúčastnili se jich Jan Žák, Alena Wachtlová, Václav Wachtl a Eliška Kottová.

A jak se jim vedlo? Náramně, skvostně, skvěle. V sousední zemi vybojovali dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Ani na druhých závodech ve Schweinfurtu nezaháleli a domů si odvezli tři zlaté medaile (Jan Žák, Václav Wachtl a Alena Wachtlová) a jednu stříbrnou medaili zásluhou Adély Žákové.

Na Pražském poháru byly Dolany pořádně vidět

Dalšími závody sezony byl Pražský Pohár, ve kterém se utkali Jan Žák, Václav Wachtl, Alena Wachtlová a Adéla Žáková proti soupeřům z Česka i z Polska. Tyto závody byly ozvláštněné i soutěží v kata, což znamená formální posloupnost pohybů představující boj s jedním nebo více protivníky. V kata se umístila jako druhá Adéla Žáková a jako třetí její týmová kolegyně Alena Wachtlová.

Klatovský odchovanec a v současnosti obránce HC Sparta Praha Michal Moravčík (na archivním snímku hokejista vpravo).
Moravčík si na Spengler Cupu připsal čtyři body, ale na vítězný pohár nedosáhl

Jako další následovalo kumite, což je část karate, ve které se bojuje proti reálnému soupeři bez chráničů nebo s chrániči (záleží na věkové kategorii) a karatisté se ho (soupeře) snaží zasahovat co nejrychleji a nejpřesněji. V této disciplíně jsou povoleny téměř všechny údery kromě úderů rukama na hlavu a do oblasti krku. V kumite se tedy na prvním místě umístila Alena Wachtlová a třetí příčku obsadili Jan Žák s Václavem Wachtlem.

Liga Shinkyokushin Karate

Jako obvykle se i vloni pořádaly čtyři kola ligy, na kterou se karatisté KKK Dolany pilně připravovali, aby vybojovali o tituly republikových šampionů. První kolo ligy Shinkyokushin Karate se konalo v březnu v Mariánských Lázních, kde zápasili tři dolanští karatisté a všichni si domů odvezli medaili. Zlato získali Jan Žák a Alena Wachtlová a stříbrnou medaili pak Václav Wachtl.

Stolní tenis, ilustrační snímek.
O Vánočního kapra 2022: Mochtínský turnaj ve stolním tenisu vyhrál Pavel Černý

Ani druhé kolo ligy nebylo pro dolanský oddíl zklamáním a ve Františkových Lázních se jej účastnili Jan Žák, Václav Wachtl a Alena Wachtlová. Výsledkem jejich snažení byl zisk dvou zlatých a jedné stříbrné medaile. V daším, již třetím kole, které proběhlo v Praze, se mohl zlatým kovem pochlubit Jan Žák a medailí bronzového lesku zase Alena Wachtlová s Adélou Žákovou.

Dva mistři republiky jsou z klubu KKK Dolany

Čtvrté a zároveň poslední kolo ligy Shinkyokushin Karate bylo pro KKK Dolany ověnčené velkým úspěchem. Nejen, že se všichni dolanští závodníci umístili na krásných místech (Václav Wachtl zlato, Jan Žák s Alenou Wachtlovou a Adélou Žákovou stříbro), ale také se dva z nich se stali mistry republiky. Z toho úspěchu se mohou radovat Jan Žák a Václav Wachtl. Titul vícemistryně republiky pak pro sebe ukořistila Alena Wachtlová.

Článek sepsala Adéla Žáková, úprava: Martin Mangl

HC Škoda Plzeň & FC Viktoria Plzeň.
VIDEO: Přeřeky a srandičky, aneb (ne)povedené záběry ze Škodovky a Viktorky