Během jednoho víkendu jeho závodníci navštívili dvě různá místa s atraktivními turnaji a jejich náročný víkend byl okořeněn i mnoha získanými cennými kovy.

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY FSK

Mistrovství ČR se konalo v netradičním místě, kam se karatisté z Klatov jen tak nedostanou. Dějištěm byla Česká Lípa, městečko v Libereckém kraji, které má bohaté zkušenosti s pořádáním podobných soutěží, o čemž svědčí úctyhodný počet 406 účastníků a dvaadvaceti zúčastněných klubů.

Svoji nesmazatelnou stopu zde zanechal i klatovský Štěpán Plánička, který v kata vyhrál svoji kategorii – mladší žáci do osmi let – bílý pás. K mladému karatistovi se přidala i klatovská děvčata – Kristýna Černá skončila na pátém místě mezi žákyněmi do deseti let – žlutý pásek a Lucie Měsíčková ve dvojici právě s Kristýnou Černou obsadily sedmé místo v kata duo do jedenácti let.

Třinácté místo v celkovém pořadí klubů komentovala trenérka klubu 3K Petra Levá Strnadová: „Rozhodli jsme se jít cestou pestrosti. Hlásíme se i na netradiční turnaje a někdy i pořádaných jinými asociacemi karate. Předpokládám, že se nám to v budoucnu vrátí,“ uvedla nadmíru spokojený trenérka klatovských karatistů.

21. ROČNÍK VÁNOČNÍ CENY MĚSTA CHODOV

Večerní přejezd do nového působiště, doplnění týmu o nové přijíždějící závodníky z Klatov a ráno opět v reji nových závodů. Tak vypadal zbytek víkendu pro klatovské naděje karate. A ti hned mezi 150 borci z šestnácti klubů ukázali, jak se na jihozápadu Čech trénuje karate.

Posílený tým skončil na celkovém třetím místě, získal pět prvních míst v různých kategoriích a odjížděl z podkrušnohorského Chodova spokojen. „ Byl to perný, ale úspěšný víkend. Nejde jen o cenné kovy, ale především mne hřeje zapálení našich borců do závodění“, doplnila Petra Levá Strnadová.

Kata:
1. místo – Štěpán Plánička, Miroslav Šos, Lucie Měsíčková.
2. místo – Nguyen Duc Alex
3. místo – Tereza Kropáčová, Dominik Bílek, Miroslav Šoš.

Kata Team:
3. místo – Štěpán Plánička, Alex Nguyen Duc, Miroslav Šos. 2.místo – Lucie Měsíčková, Kristýna Černá, Vendula Řeřichová, Řeřichová.
3. místo – Štěpán Plánička, Alex Nguyen Duc Alex, Miroslav Šos.

Kumite:
1. místo – Dominik Bílek Dominik, Alex Nguyen Duc.
2. místo – Lucie Měsíčková Lucie a Kristýna Černá.
3. místo – Štěpán Plánička Štěpán, Vendula Řeřichová Vendula, Václav Řeřicha.

Tomáš Levý