Trasy letos vedly přes Hůrku, Beňovy, Poborovice, Bezděkov, pokračovaly ve směru na Vráž a zpět se stočily směrem k Doubravě. „Tento pochod je již tradiční. V minulosti byl zde pořádán patnáctkrát, ale potom byl přerušen. My, turistický oddíl TJ VD Start Luby, jsme tuto tradici obnovili před pěti lety,“ řekl Deníku pořadatel pochodu Mirko Laník. Ten nám dále sdělil, že letos vyrazilo do okolí Klatov více cyklistů, kteří volili zejména trasu dlouhou pětadvacet kilometrů. Patnáctikilometrová procházka zase lákala rodiče s dětmi a někdy i se čtyřnohými miláčky.

Účastníky pochodu nebyli jen Klatované, ale i lidé z okolních měst. Dokoncem sem přijela na kolech i partička z Přeštic. Na pětadvacetikilometrovou trasu se vydala na kole i Ilona Valešová. „Já se účastním Klatovského karafiátu pravidelně. Vždy nás jede celá parta a cestou je legrace. Navíc uděláme něco pro své zdraví a podívám se po okolí. Obávám se, že stejně někde zabloudíme a trasa se nám prodlouží,“ říká Valešová, které není cykloturistika cizí - jezdí totiž na kole denně.

Zahambit se nedala ani mladší generace. Partička sedmi žáků se s batohy na zádech vypravila na pětadvacetikilometrový pochod. „Jedna ze spolužaček přišla s nápadem, že bychom mohli jít. Tak jsme tady. snad to zvládneme, je to docela štreka. Půjdeme pěkně v klidu, nikam se nepoženeme,“ řekl Lukáš Korec z Petrovic.