Opět Kamejk vyhrál nohejbalový turnaj trojic Memoriál Bohouše Krejčíka v Újezdu u Plánice.


„Tihle kluci obhájili nejen loňské vítězství, ale třeba i pod jiným názvem týmu tady u nás vyhrávají pořád,“ uvedl Vladimír Kábrt z pořádajícího Sboru dobrovolných hasičů Újezd.


Letošní, už osmý ročník nohejbalového klání přilákal na kurt do Újezdu celkem osm trojic. „Vzhledem k tomu, že máme k dispozici jediný kurt, je tenhle počet účastníků ideální. Je fakt, že v minulých ročnících se nám sešlo víc družstev, ale současná konkurence víkendových akcí je opravdu hodně velká. Proto jsme spokojeni. Účastníci předváděli zajímavé výkony,“ dodal Kábrt, který kromě pořadatelských povinností zvládl také společně se spoluhráči Josefem Toušem a Emilem Petrem bojovat za tým Prostata Újezd.


Tato domácí trojice se sice musela spokojit s předposledním, sedmým místem, ale v žádném případě nesmutnila. „Perfektně jsme si zahráli a hlavně se pobavili, o což šlo především,“ dodal Vladimír Kábrt, který se v souvislosti s názvem týmu, jehož barvy hájil, adekvátně na souboje u nízké sítě oblékl. Místo tradičních sportovních trenýrek zvolil papírovou plenu. Se spoluhráči jsme se na pamperskách domluvili, slíbili, že mě podpoří, ale oni mě nechali ve štychu, takže jsem tak hrál sám,“ naoko se zlobil na kamarády Vladimír Kábrt, kterému prý plena postupem času při turnaji na zadní části jaksi zhnědla.


„Ale příčinou rozhodně nebyl strach ze soupeřů, byla to opravdu jen hořčice,“ ujišťoval nás Kábrt. Ten ale nebyl jediným, kdo kvůli netradičnímu ustrojení na kurtu budil pozornost. Například trojice s názvem Taula odehrála všechny zápasy v motoristických přilbách.


I když se v Újezdu letos sešly týmy různých nohejbalových kvalit a o zábavu tak nouze rozhodně nebyla, na své si přišli i nohejbaloví fajnšmekři. Protože systém turnaje, v němž se hrálo nejdříve ve dvou skupinách a pak vyřazovacím způsobem, oddělil zrno od plev a boje o umístění na bedně přinesly pěkný nohejbal. Především pak finálové utkání nabídlo kvalitní podívanou a bylo tak parádní tečkou téměř osmihodinového turnajového maratonu.


Postarali se o ni hráči vítězného týmu Kamejk, kteří hráli v sestavě František Baštář, Pavel Svoboda a František Plaček, a nakonec druhého celku Veselí a hraví, za který bojovali Zdeněk Svoboda, Přemysl Baštář a Zdeněk Balůšek. „Byla to i dost prestižní záležitost a nesmírná bitva, protože obě družstva jsou z Mlynářovic a Mlýnského Struhadla,“ upřesnil Vladimír Kábrt.


Třetí (Trivel – Vítovec, Beneš, Truhlář) a čtvrté místo obsadily týmy ze Strážova, zatímco pořadí od spodních příček patřilo tradičně domácím celkům. „Ale troufám si tvrdit, že u nás v Újezdě vyhráli úplně všichni,“ podotkl pořadatel.