Malá kopaná

Memoriál Páji Řezáče - V sobotu se v Chanovicích na Klatovsku od 10 hodin uskuteční historicky již 7. ročník memoriálu Páji Řezáče, ryze ženský turnaj v malé kopané, který se koná na počest vynikajícího sportovce Pavla Řezáče. Ten bohužel v roce 2016 tragicky zahynul pod lavinou v sousedním Rakousku. Letošního ročníku se účastní osmička družstev.

Kromě domácích Andělek Chanovice dorazí týmy Czech Police Team - SKPŠ Praha, FC Fellite Praha, Prague Raptors Football Club, SK Klatovy 1898, TJ Blatná, Topovky Řenče a výběr dívek OFS Klatovy WU14. Loňský ročník vyhrály bez ztráty jediného bodu a skóre 26:1 fotbalistky z Czech Police Team – SKPŠ Praha před druhým FC Fellite Praha a třetí malešickou Slavii. Vloni se turnaje zúčastnilo šest družstev.

Běh, běžecký sport

Běh chudenickým Žďárem - V sobotu se se v Chudenicích uskuteční již 8. ročník krosového závodu s názvem Běh chudenickým Žďárem, který je dalším dílem letošní ešusligové sezony (okresní seriál běhů mimo dráhu). V útulném sportovním areálu na Jalovčí se začíná od 10 hodin, prezentace běžců a běžkyň proběhne od 9 do 9.45 hodin, přičemž startovné činí 100 Kč.

Pořadatelé z TJ Sokol Chudenice, kteří akci pod záštitou Městyse Chudenice organizují, upozorňují, že všichni závodníci zodpovídají za zdravotní stav způsobilý pro tento výkon a startují na vlastní nebezpečí. Trať je pro všechny stejná (6,2 km) a vede po zpevněných i nezpevněných lesních cestách.