FOTBAL

Divizní SK Klatovy 1898 měl pod taktovkou trenéra Michala Hoffmanna sehrát dva přípravné zápasy. Již v pátek (31. července) měla do města pod Černou věží přijet ambiciózní TJ Žichovice v čele s bývalým koučem Klatov Michalem Čadkem. Tento zápas se ale nakonec neuskuteční. Žichovice totiž duel na poslední chvíli odřekly. 

O den později si ale mladý výběr klatovského družstva dá před vlastním publikem přece jen 90 minut kvalitního fotbalu. Západočeši totiž hostí v sobotu od pěti hodin odpoledne německý Furth im Wald. Ve stejný čas bude v akci také klatovské béčko, které sehraje přátelské utkání na horké půdě TJ Start Luby.

Fotbal se bude hrát také v Hrádku u Sušice, kde domácí soubor trenéra Jiřího Brabce vyzve účastníka Jihočeského krajského přeboru TJ Osek. V sobotu si nejpopulárnější hru světa přípravného charakteru zahrají také fotbalisté TJ Sušice, kteří míří na Chodsko. Od 15.00 hodin v Domažlicích změří síly s tamní Jiskrou Domažlice B.

O dvě hodiny později si fanoušci mohou užít také fotbalový zápas mezi domácím Kolincem a SK Kovo Strážov, který před týdnem doma statečně bojoval s favorizovaným Mrákovem, soupeřem z krajské soutěže (1:3).

MALÁ KOPANÁ

V Nýrsku se pro změnu v sobotu 1. srpna koná již 11. ročník oblíbeného turnaje v malé kopané Nagasaky Cup (hraný též jako Memoriál Petra Zborníka). Ten začíná v 9.00 hodin v tamním Areálu pod Sjezdovkou. „Všechny Vás touto cestou zveme na náš 11. ročník Nagasaky Cupu. V průběhu dne můžete shlédnout fotbalové zápasy a večer se můžete těšit na hudební skupinu Extra band revival,“ zvou pořadatelé fanoušky na svých facebookových stránkách.

POŽÁRNÍ SPORT

V sobotu a neděli pořádá Sbor dobrovolných hasičů Mochtín hned dvě soutěže v požárním sportu. Tentokrát se jedná o 3. kolo Chodské noční hasičské ligy a 4. kolo šestnáctého ročníku Západočeské hasičské ligy 2020. Obě soutěže se uskuteční ve sportovním areálu „V Lipkách“ u fotbalového hřiště v Mochtíně. Slavnostní zahájení sobotního závodu začíná v půl desáté večer. Nedělní Západočeská liga v deset hodin dopoledne s tím, že o patnáct minut později je na programu první útok mužů.

BĚŽECKÝ SPORT

V sobotu 1. srpna se koná již 15. ročník populárního běhu Přes Vorlíky, jenž je součástí 36. ročníku Ešus ligy – okresního seriálu běhů mimo dráhu. Start závodu je z dolanského koupaliště směrem na Chudenice v deset hodin. Prezentace už od 8.30 hodin. Startovné pro muže činí 100 Kč, ženy zaplatí o polovinu méně. Více informací dostanete u pana Karla Voráčka na telefonním čísle 604321702 nebo e-mailové adrese KarelVoracek2@seznam.cz.

FOTBALGOLF

Pořadatelé z nedávno otevřeného fotbalgolfového hřiště v Klatovech připravili pro zájemce fotbalgolfový turnaj s názvem Klatovy Open 2020. Akce se koná v sobotu 1. srpna od 10.00 hodin a uskuteční se hned v několika kategoriích. „Jedná se o otevřený turnaj pro registrované i neregistrované hráče a bude se konat ve třech kategoriích – muži, ženy a děti. Pro nejlepší v každé kategorii máme připravený pohár, diplom a drobné věcné ceny,“ uvedl jeden ze zakladatelů unikátního sportoviště Michal Frous. Registrovat se můžete na místě u obsluhy, na stránkách gscore.eu nebo na telefonním čísle 737285533.