FOTBAL
SK Klatovy – Admira Praha – 2. kolo divize A:
Druhá bitva fotbalistů Klatov v novém ročníku Fortuna divize A vzplane již v sobotu v 17 hodin na fotbalovém stadionu Na Rozvoji. Soupeřem svěřenců trenéra Michala Čadka bude nebezpečný výběr Admiry Praha, který v posledních letech patří ke stálicím divizních soutěží. Výkony Klatovanů v posledních týdnech ale dávají fanouškům naději na další bodový zisk. V prvním kole si Západočeši poradili s rezervou Táborska poměrem 4:1 a v úterý nebyli daleko od překvapení v prvním kole MOL Cupu, ve kterém se střetli s áčkem jihočeského protivníka. Po velkém boji Klatovy nakonec padly 1:2 a s MOL Cupem se se ctí rozloučily.

CYKLISTIKA
Po stopách Krále Šumavy:
Tým U Koz a restaurace U Koz v Klatovech zvou milovníky horských či silničních kol na vyjížďku zvanou Po stopách Krále Šumavy.
Sraz je v sobotu v 9 hodin u Technických služeb Klatovy.

Night4down Špičák (volné jízdy DH, 4X, enduro):
Druhý ročník závodu ve fourcrossu, který se koná opět na osvětlené sjezdovce Spodní Šance, si na sobotu připravil Bikepark Špičák. Start jednotlivých rozjížděk začíná v sedm hodin večer. Finálové jízdy jsou na programu od 21 hodin. Do závodu se může přihlásit úplně každý, účast totiž není podmíněna žádnou závodnickou licencí. Registrace (je možnost registrovat se online na www.spicak.cz, ale i na místě) a tréninky na závod probíhají již od 12 hodin. Startovné na akci je stanoveno na 250 Kč. V ceně startovného je zahrnuta také jízdenka na vlek. Pořadatelé si pro nejlepší tři závodníky připravili kromě věcných cen také celosezonní jízdenku do Bikeparku Špičák na rok 2019.

BĚHÁNÍ, BĚH
Běh podél Otavy:
V neděli se na sušickém stadionu TJ Sušice koná 37. ročník Běhu podél Otavy (9 km), který je zároveň vzpomínkou na Adolfa Donáta, propagátora běhu pro zdraví, bývalého běžce na dlouhých tratích a účastníka veteránského mistrovství Evropy v silničním běhu na 10 km.
Závodníci všech věkových kategorií se mohou registrovat na místě do 9.30 hodin. Samotný start závodu je naplánován na desátou hodinu. „Poběžte, pro nejlepší tři máme připraveny věcné ceny. Zkrátka neodejde ani nejmladší a nejstarší účastník,“ zve ředitel závodu Zdeněk Nešpor.

Ilustrační foto.
Policisté uložili řidiči, který nadýchal, i kauci