DŘEVO A PILY

12. ročník dřevorubecké soutěže pořádá v sobotu obec Hamry a Sportovní klub Hamry z. s. na sportovišti v předních Hamrech. Prezentace závodníků je v 9 hodin. Samotný start soutěže v 10.00 hodin. Na programu je slavnostní zahájení, hlavní dřevorubecká soutěž, divácké soutěže, atrakce pro děti, výstava motorových pil nebo přehlídka automobilů, zemědělské a lesnické techniky.

POŽÁRNÍ SPORT

V sobotu od 14 hodin pořádá SDH Měcholupy netradiční hasičskou soutěž s názvem Měcholupská lávka. Hlavní soutěží je požární útok a štafeta. Chybět nebudou ani další soutěže pro děti. Akce konaná na měcholupském koupališti je spojena s oslavou 95 let trvání místního sboru.

NOHEJBAL

SDH Němčice (Předslav) zve příznivce míčových sportů na nohejbalový turnaj, který se koná v sobotu od 9 hodin na němčickém hřišti. Oblíbená sportovní akce je již tradiční němčickou pouťovou záležitostí. Občerstvení je na zajištěno.

FOTBAL

První utkání v nové sezoně sehrají fotbalisté Klatov, kteří v sobotu od 17 hodin přivítají v rámci 1. kola Fortuna divize A rezervu druholigového Táborska. Pokud bychom se na zápas podívali čistě statisticky, nemusíme se obávat o to, že by Klatovy neuspěly. Svěřenci trenéra Michala Čadka totiž v posledních třech letech vždy začínali doma. Dvakrát vyhráli, jednou remizovali a nedostali ani jednu branku. (17/18: Sedlčany 0:0, 16/17: Sedlčany 2:0, 15/16: Hořovicko 2:0).