Celé třídenní zápolení na divoké vodě odstartovalo v pátek republikovým šampionátem týmů. Velkého úspěchu zde dosáhla i rodačka z Tedražic u Sušice Antonie Galušková, která na jihu Čech reprezentovala barvy USK Praha a v kategorii K1 žen skončila společně s parťačkami Amálií Hilgertovou a Gabrielou Satkovou na druhém místě. S velkým náskokem (37,2 sekund) soutěž opanovala děvčata z renomovaného pražského střediska Dukla.

Kajakářka Antonie Galušková.Kajakářka Antonie Galušková.Zdroj: facebook Antonie Galuškové, kanoe.cz

Parádním výsledkem v kategorii K1 muži překvapilo družstvo ze Sušice v zajímavém složení Bára Galušková, Jindřich Beneš a Jakub Švejd, které v konkurenci dvaceti týmů obsadilo šesté místo. Druhé startující družstvo z KVS Sušice (Zdeněk Galuška, Jáchym Švejd a Jan Švejd) bylo patnácté.

Bára Galušková je mistryní světa, Antonie slaví stříbro.
Paráda sester Galuškových. Mladší Bára je mistryní světa, Antonie slaví stříbro

Sobota na malebném jihu republiky patřila pátému závodu Českého poháru seniorů, které bylo zároveň mistrovstvím České republiky. Na třetím místě skončila Antonie Galušková, devátou příčku vybojovala její mladší sestra Bára, čerstvá juniorská mistryně světa mezi kajakářkami.

Bára Galušková (vlevo) má světové zlato.Bára Galušková (na archivním snímku vlevo).Zdroj: Český vodní slalom a sjezd

Nabitou akci zakončil nedělní - šestý a poslední závod Českého poháru seniorů, jenž byl zároveň národním šampionátem kategorie závodníků do 23 let.

Antonie Galušková vyhrála, a tím pádem se ve svých dvaadvaceti letech stala současně i českou královnou do 23 let, Bára Galuškova byla celkově mezi seniorkami opět devátá. A na závěr doplnění pro celistvost: v celkovém pořadí Českého poháru seniorů pro rok 2023 obsadila Antonie Galušková stříbrnou pozici, její talentovaná sestra Bára, mimochodem členka vyhlášené Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje, skončila dvanáctá.

Antonie Galušková na olympijské trati v Tokiu s Vavřincem Hradilkem, stříbrným medailistou z LOH 2012 v Londýně, který byl v Japonsku trenérem brazilského týmu.