A oba duely vyhrály. Rezervu HB Basket Praha porazily 55:47, plzeňský DBAK přehrály 70:50. V tabulce celostátní ligy si tak Klatovanky i nadále drží druhé místo. O skóre za vedoucími Strakonicemi, které jsou stejně jako klatovské válečnice stoprocentní.

BK Klatovy – Basket Praha B 55:47 (18:19, 29:26, 45:37, sestava a body Klatov: Kostková 4, D. Schovancová 4, Mundlová 13, V. Schovancová 9, Hašková 16, Karlovská, Zahradníková, Fürbacherová 5, Řezáčová 4. Trenér: Ladislav Smáha).

BK Klatovy – DBAK Plzeň 70:50 (22:13, 43:34, 55:42, sestava a body Klatov: Kostková 13, D. Schovancová 4, Mundlová 10, V. Schovancová 8, Hašková 16, Zahradníková 1, Fürbacherová 17, Řezáčová 1. Trenér: Ladislav Smáha).

Dva těžké souboje v celostátní lize čekaly také na klatovské basketbalisty do sedmnácti let. Družina trenéra Petra Fleisiga přivítala na domácí palubovce pražskou Spartou a Roudnici nad Labem. Zatímco s výběrem celku z hlavního města padla, hráče Roudnice nad Labem porazila těsně 75:72.

Ze zápasu Dešenice (na archivním snímku hráč v modrém) s Kašperskými Horami (v zelenočerné kombinaci dresů).
Souboj Hor ovládly Matky Boží

„Celkově to byl proti Spartě velmi vyrovnaný zápas, oba celky se střídaly ve vedení. Kluci bojovali a ještě v šesté minutě třetí čtvrtiny vedli o šest bodů. Bohužel ve druhé polovině třetí čtvrtiny došel klukům dech a s lídrem prohráli o deset bodů,“ hodnotil duel se Spartou pro klubový web asistent klatovského trenéra Pavel Naď. „Ve druhém utkání proti Roudnici hráči ukázali, že jsou bojovníci, a nakonec zápas dotáhli do vítězného konce. Musíme se i nadále zaměřit na proměňování jasných šancí, a také na obranu,“ dodal Naď.

BK Klatovy – BA Sparta Praha 55:65 (16:15, 28:28, 41:51, sestava a body Klatov: Kraml, Heřman, Franěk, Naď 5, Vlnas 13, Hajdúk 14, Pekárek 17, Ťupa 6. Trenér: Petr Fleisig).

BK Klatovy – Roudnice nad Labem 75:72 (24:23, 42:45, 58:54, sestava a body Klatov: Kraml, Heřman, Franěk, Naď 8, Vlnas 16, Hajdúk 11, Pekárek 28, Ťupa 12. Trenér: Petr Fleisig).

Václav Mašek u klatovského okresního soudu.