Nemoc vyřadila ze hry Volmuta a Johánka, kvůli zranění ruky nemohl nastoupit Aušprunk, na lyžařském kursu byl Drozda. „Přesto tým bojoval a nechybělo mnoho a bodoval naplno. V Jihlavě nám ještě koncovka utekla pod rukama, ale v Brně proti lepšímu soupeři jsme už vydřeli zasloužené a cenné vítězství,“ uvedl trenér TJ Klatovy Karel Aušprunk.

Vysočina Jihlava - TJ Klatovy 69:55

Domácím v úvodu spadlo do koše vše. Hosté se chvilku probírali, ale poločas vypadal nadějně. Méně se sice prosazoval místy až třemi domácími hráči nevybíravě bráněný Kuneš, ale ostatní stačili udržovat mírný odstup. Ve druhém poločase se vedení přelévalo několikrát z jedné strany na druhou a do závěru šli hosté se čtyřbodovým vedením.

„Během minuty jsme ale o něj přišli a jsme pak zahazovali jasné příležitosti pod košem a i střelba trestných hodů byla bídná. Závěr byl ovlivněn taktickými fauly na domácí, ale těm se dařila střelba trestných hodů a závěr bezchybně zvládli. Nám chyběly body ze zahozených protiútoků a neproměněných šancí z prostoru přímo pod košem. Výborný výkon odvedl Kříž, dařilo se i Bernasovi. Kuneš byl velmi pečlivě bráněn a jeho přihrávek někteří spoluhráči nedokázali využít,“ ohlédl se za utkáním klatovský kouč.

Čtvrtiny: 14:12, 17:16, 15:22, 23:5. Sestava a body Klatov: Kříž 16/2, Bernas 11/1, Kuneš 8, Sazama 5/1, Gezo 5, Milec 4, Luňák 4, Krůta 2.

BMC Brno - TJ Klatovy 81:84

Nejvyšší tým extraligy se dvěma reprezentanty Kyzlinkem a 201 centimetrů vysokým Šaňákem se zdál být velkým soustem. Klatovští však po špatném vstupu do zápasu velkou bojovností až na hraně sebeobětování dokázali vyhrát. Prohrávali už o 12 bodů, ale do třetí čtvrtiny šli jen se ztrátou 6 bodů. Ve druhém poločase začaly hostům konečně padat trojky (7), domácí znervózněli a nemohli se prosadit proti výborné obraně.

„Když se přidala i skvělá střelba trestných hodů, překvapení bylo na světě. Výborně zahrál opět Kříž, Kuneš odtáhl skoro celý zápas v obraně i v útoku, dobře hráli i Bernas s Krůtou. Zejména Krůtovo probuzení v závěru zápas rozhodlo. Někteří hráči dostali poprvé k dispozici větší úseky hry a sami viděli, jak moc na sobě musí pracovat, aby byli schopni nahradit absentující hráče. Všichni však hráli naplno a za obrovskou bojovnost zaslouží pochvalu,“ shodla se trenérská dvojice Klatovy Karel Aušprunk a Karel Denk.

Čtvrtiny: 23:14, 21:24, 15:22, 22:24. Sestava a body Klatov: Kříž 20/3, Bernas 17/1,Kuneš 17, Krůta 11/2, Gezo 11/1, Milec 8, Sazama, Luňák. Trestné hody: 23/20 87%.

(aus, my)