Výprava z Pošumaví věděla, že ji v Praze ani na jihu Čech nečeká procházka růžovým sadem a předpoklady se do puntíku vyplnily. V sobotu sice klatovští kadeti s přehledem porazili Vyšehrad, ale v neděli po slibném poločase zápas svým píseckým hostitelům doslova odevzdali.

Sokol Vyšehrad -TJ Klatovy 51:76


Od počátku utkání Klatovští udržovali vedení. Domácí se vzchopili pouze v části druhé čtvrtiny, ale nedotáhli se na více než šestibodový rozdíl. Potom už hosté za vydatné podpory klatovských fanoušků pravidelně zvyšovali svůj náskok. „Opět dobře zahráli Volmut s Kunešem, přidali se i Luňák a Johánek. Nejlepší zápas sezony odehrál Aušprunk,“ uvedl trenér TJ Klatovy Karel Denk.


Čtvrtiny: 9:21, 13:10, 15:20, 14:25. Sestava a body Klatov: Aušprunk 18/2, Volmut 15, Kuneš 14, Luňák 12/1, Krůta 6, Johánek 5/1, Drozda 4, Bernas 2, Sazama, Jacko, Milec, Peleška.

Sokol Písek - TJ Klatovy 48:41

Klatovským vyšel vstup do zápasu a do poločasu získali desetibodové vedení. Písek hrál velmi agresivní zónovou obranu, v níž ještě po přestávce přitvrdil. Hosté zpanikařili a během prvních dvou minut nechali Písecké vyrovnat. „Potom už pro nás bylo problémem dát koš. Nebyli jsme ochotni přijmout velmi tvrdou hru a místo nájezdů do koše jsme často volili střelbu zvenku. Jenže ta nám totálně odešla a když jsme nedostali míče ani na Volmuta pod koš, zbytečně jsme odevzdali dobře rozehraný zápas,“ kritizoval trenér TJ Klatov Karel Aušprunk. Svěřenci klatovské trenérské dvojice Aušprunk – Denk za celý druhý poločas dali pouze jedenáct bodů a z toho neuvěřitelné dva body v poslední čtvrtce. Výsledkem této potence byla premiérová porážka v novém ročníku extraligy.


Čtvrtiny: 12:18, 8:12, 19:9, 9:2. Sestava a body Klatov: Volmut 14, Kuneš 11/1, Luňák 6/2, Drozda 4, Bernas 2, Aušprunk 2, Krůta 2, Peleška, Johánek, Sazama, Jacko, Milec.

(aus, my)