Finálový turnaj v basketbale kadetů U-16 se konal v Pardubicích. Spolu s domácími, Pískem a Ústím nad Labem, si v něm zahráli klatovští kadeti.
Kromě úvodního zápasu, kdy se nevzpamatovali z nešťastného zranění Volmuta, odvedli výborné bojovné výkony a po stříbrných medailích z kategorií starších minižáků a žáků, získali do třetice cenný stříbrný kov.

BK Synthesia Pardubice – TJ Klatovy 93:58

(18:10, 19:15, 30:16, 26:17). Favorizovaní domácí dali od začátku najevo, že žádné překvapení se konat nebude. Klatovští měli viditelný respekt a po zranění Volmuta ve druhé čtvrtině propadali v útoku i v obraně. Pouze Kuneš odvedl solidní výkon, ale zůstal osamocen.

Sestava a body: Kuneš 13/1, Aušprunk 13, Luňák 8, Bernas 8/1, Gezo 7/1, Krůta 4, Kříž 3/1, Volmut 2, Johánek, Sazama, Jacko, Milec.

TJ Klatovy – TJ Sokol Písek 80:76

(16:11, 24:19, 21:18, 19:28). Do zápasu vstoupili lépe Klatovští. Všichni bojovali, hráli jeden za druhého, zagresivnili obranu a žádný míč pro ně nebyl ztracený. Basketbalovější Písek zaskočili a poločas vyhráli o deset bodů. Tradičně mizerným nástupem do druhé půle o náskok přišli a Písečtí získali vedení. Pak se však k dobře hrajícím Krůtovi a Kunešovi přidal v životním zápase Gezo, který dal rychlých třináct bodů. Společně s Křížem trefili sedm trojek a získali Klatovům opět vedení.

V poslední čtvrtině o něj Klatovy několika zbytečnými ztrátami, které Písečtí nekompromisně trestali, skoro přišly. Vyrovnat se Písku však už nepodařilo. Smutným faktem bylo, že Klatovští přišli o dalšího hráče, do té doby dobře hrajícího rozehrávače Luňáka. Musel odstoupit pro zranění kotníku a bohužel do dalších zápasů nebyl schopen zasáhnout.

Sestava a body: Kuneš 23, Gezo 20/3, Kříž 12/4, Krůta 11/1, Bernas 9, Luňák 2, Aušprunk 2, Milec 1, Johánek, Sazama, Zeman, Jacko.

BK Ústí nad Labem – TJ Klatovy 67:79

(16:24, 24:12, 12:17, 15:26). Klatovští měli v přímém souboji o druhé místo lepší nástup a brzy vedli. Ve druhé čtvrtině Ústečtí vývoj zápasu otočili, Klatovští zmatkovali hlavně v útoku, a proto prohráli první poločas. Ve třetí čtvrtině opět strhli vedení na svoji stranu, hlavně dobrou obranou nutili soupeře k chybám. Poslední část zápasu Klatovští takticky ohlídali a o stříbře bylo rozhodnuto.

O vítězství se zasloužil celý tým, ale turnaj se povedl zejména Kunešovi, pod košem kralujícímu Bernasovi a střelecky Aušprunkovi. Všichni si připsali ceněný double-double v bodech a doskocích. Vítězství zakončilo výbornou extraligovou sezonu. Tým prokázal obrovskou touhu po co nejlepším umístění a odměnou je mu skvělé druhé místo.

Sestava a body: Aušprunk 20, Bernas 20, Kuneš 19/1, Krůta 7, Kříž 6, Gezo 4, Johánek 3/1, Luňák, Sazama, Jacko, Peleška, Milec. (aus)