Viděli výborný výkon domácích hráčů, kterým postup unikl doslova o fous, o jednu jedinou branku, která by znamenala výhru v utkání. Zápas skončil totiž remízou 13:13 a získaný jeden bod stačil hostům ke konečnému prvnímu místu v oblastním přeboru a tím i k postupu do druhé ligy národní házené. Nutno však dodat, že v utkání úřadoval především rozhodčí Václav Šimice z Božkova, který viditelně hostům připískával a v závěru pak svými výroky hrubě ovlivnil výsledek ve prospěch postupujících Středočechů.


Oblastní přebor mužů
TJ Vřeskovice - TJ Spartak Rožmitál 13:13
(7:5).Domácí hráči vstoupili do utkání lépe, rychle si vybudovali tříbrankový náskok, který si udržovali celý první poločas. I po změně stran měli svěřenci trenéra Václava Votýpky více ze hry, hosté snižovali často z přísně nařízených pokutových kopů. Ve 45. minutě Rožmitál srovnal na 10:10, ale poté byl zápas na dvacet minut přerušen pro průtrž mračen. Přestávka vřeskovickým házenkářům prospěla. Znovu si vytvořili náskok, který drželi až do poslední minuty. Závěr důležitého duelu však hrubě ovlivnil rozhodčí Šimice. Za stavu 13:12 domácí zbytečným faulem ve středním pásmu přišli o míč. Vřeskovická obrana však soupeři prakticky nic nedovolila, ale 40 sekund před koncem nařídil rozhodčí vymyšlený pokutový hod, který hosté proměnili, a srovnali na 13:13. Následný útok domácích hráčů pak v zakončení předčasně rozhodčí ukončil, a tím i celý zápas. Radovali se hosté, v řadách domácích hráčů, vedení i příznivců bylo naopak veliké zklamání a rozhořčení. Do druhé ligy postupuje Rožmitál, Vřeskovice obsadily v tabulce oblastního přeboru 2.místo. I to je však velkým úspěchem a příslibem pro další soutěžní ročník.
Za domácí Vřeskovice stříleli branky: Štych 6, Jan Černý 3, Vogeltanz 2, Mir. Černý a Stehlík po 1. ŽK: Míka. ČK: Mrskoš a Vogeltanz. Rozhodčí: Šimice.


Oblastní přebor mladších žáků
Vřeskovice – Ejpovice 21:20
(10:8). Těsná, ale zasloužená výhra domácích žáků, kteří v předzápase mužů porazili svého soupeře především zásluhou svého kanonýra Krse. Ten vstřelil sám 17 branek, po 2 přidali Voráček a Bešta.


Oblastní přebor mladších žákyň
Blovice – Chudenice 0:14
(0:8). I závěrečný zápas sezony 2007/2008 zvládla děvčata z Chudenic na výbornou a výhrou si pojistila celkové skvělé druhé místo v tabulce. Trenérka Jiřina Zoubková i výbor oddílu národní házené TJ Sokol Chudenice děkuje mladým házenkářkám za vzornou reprezentaci. Chudenická Vacíková dala v Blovicích 5 branek, Jehlíková 4, Němečková 3, Voráčková a Blažková po 1

Karel Šot