Svěřenkyně trenéra Jana Hořkého se ve sportovní hale v Chodově na Karlovarsku utkaly s domácím Plamenem a družstvem FBC Plzeň.

A obě utkání klatovské válečnice zvládly skvěle. Nejprve porazily domácí Chodov 9:4. A to i přesto, že do závěrečné třetiny vstupovaly Klatovanky za nerozhodného stavu 2:2. Ve druhém utkání už neponechaly nic náhodě od úvodního buly a své soupeřky z FBC Plzeň deklasovaly s přehledem a vysoko 7:0.

„První zápas jsme odehráli s domácím Chodovem. Soupeř je nevyzpytatelný, hraje hodně na brejky. Každopádně je to tým, který se v poslední době hodně zlepšil. My jsme se proti němu půlku zápasu trápili hlavně v koncovce. Po druhé třetině to byla remíza 2:2. Gólově jsme utkání zlomili až v poslední části hry,“ hodnotil duel s domácím Plamenem trenér juniorek Klatov Jan Hořký.

„Proti FBC jsme byli od začátku zápasu lepším týmem. Lépe jsme kombinovali, napadali rozehrávku už na jejich polovině. Navíc jsme byli produktivní a naše gólmanka úplně zavřela bránu,“ komentoval demolici FBC Plzeň klatovský kormidelník.

„Celkově holky zaslouží pochvalu. Daly celkem šestnáct branek, což je paráda. Navíc se na jejich florbal dalo dívat,“ dodal na závěr naprosto spokojený Jan Hořký.

V průběžné tabulce patří Klatovům druhé místo. Dva body za vedoucí Slavií. V příštím kole, které se hraje za necelé dva týdny, čekají mladé klatovské florbalové naděje duely s plzeňskou Slavií, lídrem soutěže a posledními Rokycany.

SC Klatovy – Plamen Chodov 9:4 (1:2, 1:0, 7:2)
Branky a nahrávky: 2. Malá (Mídová), 15. Marková (Žižková), 29. Marková (Mídová), 29. Žižková (Marková), 31. Marková (Maňasová), 33. Štampachová (Marková), 36. Klembarová (Mídová). Rozhodčí: Péc, Kavúr. Střely na branku: 33:12. Diváci: 70.

FBC Plzeň – SC Klatovy 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Žižková (Mídová), 12. Maňasová (Klembarová), 17. Marková, 23. Štampachová (Maňasová), 27. Žižková (Marková), 29. Mídová (Maňasová), 33. Marková (Maňasová). Rozhodčí: Péc, Kavúr. Střely na branku: 11:29. Diváci: 29.

Ostatní výsledky: Chodov – Slavia 1:5, Rokycany – FBC 1:1, Rokycany – Slavia 2:9.