Na severu republiky se střetly více než čtyři stovky závodníků z mnoha plaveckých klubů naší desetimilionové země a Ruska. Plavecký klub TJ Klatovy na prestižní akci reprezentovaly dorostenky Karolína Bezpalcová, Veronika Dulková a Julie Novosádová. A nutno říct, že klatovskému plavání ostudu rozhodně neudělaly. Naopak; udělaly mu velice dobré jméno. Všechny tři zmíněné plavkyně se totiž na závodech prosadily do první desítky.

Kateřina Bezpalcová vybojovala časem 1:11,82 minuty na trati 100 metrů motýlek sedmou příčku. Veronika Dulková pak na stejně dlouhé trati, ale v plaveckém způsobu znak, obsadila desáté místo (1:17, 73). Cenné medaile z ústeckých závodů si domů odvezla Julie Novosádová, která zářila ve svých oblíbených znakových disciplínách. Na stometrové trati vybojovala bronz (1:10,75 minuty), na dvojnásobné trati za výkon 2:34,17 minuty brala dokonce kov stříbrné chuti.

„Předvedené výkony jsou dané závoděním v padesátimetrovém bazénu, který je samozřejmě náročnější, a dosažené časy z polovičního bazénu bývají o poznání rychlejší. Avšak pokud chceme, aby se děvčata zlepšovala a také se kvalifikovala na letní mistrovství České republiky, jsou výkony z padesátky nezbytné,“ komentoval akci hlavní šéftrenér a vedoucí Plaveckého klubu TJ Klatovy Ivan Šlajs.