„Bála jsem se obrátkové trati, ale nakonec to tak hrozné nebylo, protože jsem si vždy přibrzdila,“ svěřila se s prvními pocity po vítězství Marcela Joglová z oddílu Here to win ve videorozhovoru na webu atletického svazu.

Vítězný čas Joglové 1:13:46 byl druhým nejrychlejším časem historie půlmaratonského mistrovství ČR. Rychlejší byla pouze v roce 1995 Alena Peterková.

Svěřenkyně trenéra Červinky si vylepšila svůj únorový osobní rekord z Barcelony o jednu minutu a 45 vteřin. Po stříbru z mistrovství republiky v běhu na 10 000 metrů se dočkala první zlaté medaile.

Druhá doběhla Vendula Frintová z brněnského klubu Ekol Elite Triathlon Team, která se specializuje na triatlon.

Nový rekord si zaběhla také Hrochová, protože čas 1:15:59 je o 13 vteřin rychlejší, než kterým zvítězila v loňském roce.

O triu medailistek se rozhodlo záhy po startu. Na třetím kilometru byla už s poměrně slušným náskokem na čele trojice Joglová, Frintová a Hrochová. Na desátém kilometru začala ztrácet Hrochová. Dalších deset kilometrů byl scénář závodu vesměs stejný. O tempo se starala Joglová, které na záda dýchala Frintová, a na třetím místě běžela nikým neohrožena Hrochová.

Marcela Joglová o svém vítězství rozhodla až v závěrečném kilometru, kdy získala rozhodující náskok před svou hlavní soupeřkou. „Věděla jsem, že mám za zády triatlonistku Vendulu Frintovou, a za každou cenu jsem chtěla první místo udržet a nedat se. V hlavě jsem měla, že ji nesmím pustit před sebe. Za poslední obrátkou jsem přidala krok a říkala si, že se soupeřka buď udrží, nebo ne,“ řekla Joglová, které za dva týdny bude 33 let.