Předvést se na domácí půdě před českými fanoušky bylo velkou motivací především pro české běžce Bauer Ski Teamu včetně Jana Šraila z Nové Hůrky u Prášil. Nakonec ale závod nedopadl podle jejich představ.

„Servisu se nepovedlo dobře namazat lyže. Tím ho nechci hanit, je to někdy alchymie a i nepatrný rozdíl ve skluzu může udělat velký rozdíl ve výsledcích. Na prvním kilometru, kde bylo velké stoupání, byl Ilya (Ilya Chernousov, jednička Bauer Ski Teamu – pozn. aut.) mezi prvními a já byl asi desátý. Pak přišel první sjezd, kde jsem ztratil nějakých 150, 200 metrů. Stejně tak Ilya, který je zvyklý v této sezoně dojíždět „na bedně“. Na Jizerské 50 skončil dvacátý devátý.

Podmínky v Jizerských horách jsou zrádné a stejně jako minulý rok nás vytrestaly,“ popsal důvody neúspěchu mužské části týmu Šrail, kterému se ani nechtělo dojíždět do cíle. „Asi na 45. kilometru jsem zastavil u našeho servisáka a říkal jsem, že takhle do cíle dojet nechci, protože výkonnost na dobrý výsledek byla, ale lyže to neumožnily. Když mě dojel Lukáš Bauer, tak mě trochu sprdnul, co dělám, ať jedu dál, že to musíme nějak dojet. Do cíle jsem dojel s Lukášem už s úsměvem, museli jsme se nad to povznést,“ dodal šumavský běžec na lyžích.

Prapor Bauer Ski Teamu tak držela jen v závodě žen Kateřina Smutná, která doběhla druhá. V celkovém pořadí Ski Classics zůstal Bauer Ski Team na 4. místě, ztráta na třetího se ale z 15 bodů zvětšila na 20. „Třetí místo je pořád reálné. Máme před sebou ještě čtyři závody a když všechno klapne, co se týče mázy a vyhnutí se diskvalifikacím, která v předchozím závodě potkala Ilyu Chernousova, tak bychom 3. místo mohli získat,“ myslí na splnění týmového cíle Šrail, který už tuto sobotu odjíždí společně s Bauerem na slavný Vasaloppet do Švédska, kde by se chtěli prezentovat výrazně lépe než na Jizerské 50.