Pak se věnoval trenérské a funkcionářské práci v této agilní tělovýchovné jednotě, ve které se v minulosti nehrával jen fotbal, ale též na výborné úrovni stolní tenis a ženská národní házená. Velkou oporou v jeho rozsáhlé činnosti mu byla vždy jeho manželka Kateřina, rovněž výborná sportovkyně, především vynikající házenkářka – útočnice.

Ke sportu společně vedli nenásilným způsobem i svého syna a dceru a ti v tom automaticky pokračovali. A výsledek? Skvělý! Vnučka dlouhoveského jubilanta Kateřina Skýpalová to dotáhla z této skvělé sportovní rodiny nejvýše. Odchovankyně sušické atletiky a následně plzeňské Škodovky se stala několikanásobnou mládežnickou mistryní České republiky v hodu kladivem.

Ve stejné disciplíně pak v reprezentačním dresu vybojovala v roce 2016 titul dorostenecké mistryně Evropy a o rok později v gruzínském Tbilisi na evropském šampionátu juniorek tento titul osmnáctiletá skvělá atletka získala znovu. Škoda jen, že nadějnou sportovní kariéru přerušila.

Jubilant Jiří Vichr je dlouholetým předsedou nejen místního fotbalového oddílu, ale navíc stojí plných 23 let v čele i jako předseda TJ Tatran Dlouhá Ves. A při tom i jedno volební období v Dlouhé Vsi starostoval. Má lví podíl na výstavbě místních sportovišť a modernizaci zázemí pro sportování, má samozřejmě zásluhy i na rozvoji sportu v obci.

Upřímnou radost má nejen z toho, že jeho stavební firmu převzal a úspěšně vede jeho syn Jiří, ale radost má vždy i z každého pěkného výsledku dlouhoveských fotbalistů, kteří hrají okresní přebor. Ti mu na oplátku blahopřejí k jeho kulatému životnímu jubileu a zároveň děkují za jeho odvedenou práci ve prospěch dlouhoveského sportu.

K dlouhé řadě gratulantů se připojuje i výkonný výbor Pošumavského sportovního sdružení v Klatovech s přáním pevného zdraví do dalších let. A blahopřání na dálku posílá i Klatovský deník.

Autor článku: Karel Šot