„Vsadili jsme zase na obranu a poločas prvního utkání jsme vyhráli 33:20 přesto, že se kluci předháněli v neproměňování dvojtaktů; také jsme měli nezvykle mnoho ztrát z titulu špatných přihrávek. V druhém poločase si snad kluci již mysleli, že je rozhodnuto a že nemusí bránit ani hrát disciplinovaně v útoku. Mnozí chtěli předvést na hřišti dovednosti, které nemají ještě technicky zvládnuty, a domácí vycítili šanci. V poslední čtvrtině šňůrou pěti košů po sobě snížili naše vedení na sedm bodů a až dva koše Kavky nám vrátily klid. Ve druhém duelu jsme pozměnili složení herních pětic a také kluci již nastupovali s vědomím, že za ně nikdo utkání nevyhraje. Rozhodnuto bylo v podstatě již v poločase (16:40),“ uvedl pro klubový web zkušený kouč klatovských nadějí.

„Měl bych kluky za dvě vítězství na hřišti soupeře pochválit, ale ani tentokrát tak neučiním. Nejen proto, že mě mnozí tím, co předvedli na hřišti, dost negativně zaskočili, ale hlavně jsem postrádal u těch zkušenějších naplňování jejich tahounských úkolů a u těch dalších větší rvavost, chuť a hladovost po hře,“ zůstal i přes plný bodový zisk kritický Jindřich Svojanovský.

V akci mohli klatovští basketbaloví fanoušci vidět také mužský záložní tým hrající Západočeskou ligu. V duelu s rezervou Rokycan se však výhry nakonec nedočkali. Klatovy po velkém boji prohrály těsně 79:82.

Krajský přebor nejmladších minižáků U11: Domažlice – BK Klatovy 42:53 (8:15, 20:33, 32:49, sestava a body Klatov: Janča 2, Kodyš 6, Pavelec 4, Kavka 18, Petrovický, Melka, Svoboda, Prošek, Veselský, Šnejdar 10, Josef Šlof 13, Ševčík, Jan Šlof, Pícka), Domažlice – BK Klatovy 40:61 (10:26, 16:40, 30:48, sestava a body Klatov: Janča, Kodyš 10, Pavelec 14, Kavka, Petrovický, Melka 16, Svoboda, Prošek, Veselský 4, Šnejdar 6, Josef Šlof 11, Ševčík, Jan Šlof, Pícka).

Západočeská liga: BK Klatovy B – Rokycany B 79:82 (17:24, 31:47, 42:62).