Na turnaj, který začíná již tento čtvrtek, se pilně připravují nejen hráči stovky týmů ze sedmi zemí světa, ale také pořadatelé, kteří měli poslední víkend před startem plné ruce práce. „O víkendu se připravovaly věci v halách, turnajové centrum, dodělávaly se rozpisy zápasů jednotlivých kategorií. Plus další věci, jako je ubytování, stravování v jídelnách, a tak dále. Zkrátka, před začátkem turnaje jsme v plné permanenci, pořád pracujeme,“ říká s úsměvem předseda výboru BK Klatovy a ředitel turnaje Easter Cup 2019 Stanislav Křiváček.

Jak už bylo řečeno, turnaj, jenž je jako jeden ze tří turnajů v České republice zařazen na listinu mezinárodních mládežnických basketbalových turnajů podporovaných mezinárodní basketbalovou federací FIBA Europe, má slavnostní zahájení ve čtvrtek. A to na klatovském náměstí od 18.00 hodin.

„Od šesti do sedmi hodin večer se uskuteční volný program, pro účastníky bude připraveno stravování ve stáncích. Poté už přijde na řadu představení turnaje, jeho programu, týmů i vyhlášení akce „Představ svůj tým“, kdy jednotlivá družstva natáčela videa o svém týmu jako turnajový medailonek. Vítěz si domů odveze sadu dresů,“ pokračuje ředitel prestižního turnaje, jehož se letos zúčastní sto týmů v osmi kategoriích (U11 až U15 – chlapci a dívky). „Prostor na pódiu dále dostanou také týmy z Finska či USA, které nám třeba poví, jakou prožily cestu z domova až do Klatov,“ dodal Křiváček.

Klatovy bude na turnaji reprezentovat sedm družstev (vyjma výběru dívek U15). Více informací najdete na stránkách turnaje www.eastercupklatovy.cz.