Vyhlásil totiž letní běžeckou výzvu, a sice téměř sedm kilometrů dlouhý Běh okolo Klatov, který si každý závodník může zaběhnout sám s pomocí navigace v hodinkách, prachobyčejných stopek nebo aplikace ve svém chytrém telefonu. Běžecká výzva končí až 31. srpna, takže na ni máte celé léto.

23. července pořádá Karel Voráček 17. ročník Běhu přes Vorlíky, ještě předtím však pro závodníky připravil letní běžeckou výzvu. Půjdete do toho?23. července pořádá Karel Voráček 17. ročník Běhu přes Vorlíky, ještě předtím však pro závodníky připravil letní běžeckou výzvu. Půjdete do toho?Zdroj: Deník/Martin Mangl

Start je u obchodu Spojovací materiál Vrabec, dále trasa vede směrem k plaveckému bazénu, přes most po cyklostezce směrem Kal, kde je nutné přeskočit potůček. Dále se pokračuje ke kruhovému objezdu směrem na Domažlice, kde se přeběhne na druhou stranu a běží se následně po asfaltové cyklostezce zpátky (Tajanov, most, bývalý masokombinát).

Před mostem závodníci odbočí vpravo a doběhnou do cíle. „Ten je na stejném místě jako je start,“ poznamenal iniciátor celé výzvy Karel Voráček s tím, že trať je značena zelenými šipkami. Výsledné časy pak posílejte na telefonní číslo 604 321 702 právě Karlu Voráčkovi, nebo formou e-mailové korespondence na adresu karelvoracek2@seznam.cz.

Vojtěch Koželuh, vítěz 7. ročníku Běhu chudenickým Žďárem.
Závod v Chudenicích? Jeden z nejhezčích krosů, který znám, říká rychlík Koželuh

Své výkony můžete zaslat také na facebook Karla Voráčka. „Děkuji Městu Klatovy, že mi tuto výzvu umožnilo uspořádat. První tři muži i ženy získají věcnou cenu, ale hlavní je tentokrát radost z pohybu,“ dodává Karel Voráček, jenž je hlavním pořadatelem také nejbližšího závodu letošní Ešus ligy. 23. července už po sedmnácté uspořádá tradiční Běh před Vorlíky, který vloni upoutal rekordní účastí, elektrizující atmosférou i parádními výkony závodníků. 

16. ročník dolanského běhu přes Vorlíky.
PODÍVEJTE SE: Běh v Dolanech přepisoval historii. Traťové rekordy však odolaly