V letošní sezoně Kalný absolvoval už tři závody. V Portugalsku skončil na sedmém místě, ve Francii se mu podařilo vyhrát měřený trénink, ale na startu závodu mu urazili zadní kolo, tak musel odstoupit, a v Anglii dojel na čtvrtém místě.

„Jsem samozřejmě hodně spokojený. Trať v Maďarsku je moje oblíbená, „sedne“ mi. V posledním kole se mi podařilo dostat se před dva ruské soupeře, kteří se přetlačovali, tím se dostali mimo ideální stopu do měkkého terénu, a já jsem je podjel. Vítězství je to cenné, protože v naší kategorii, kde startuje přibližně dvacet pět automobilů, jsou výkony opravdu vyrovnané. Vždyť na závodě ve Francii při měřeném tréninku nás bylo dvacet jedna v rozmezí jedné sekundy, takže dostat se do A finále je vůbec velký úspěch,“ uvedl Jaroslav Kalný.

Závodník z Čimic by se měl představit nyní na závodech mistrovství republiky v Sedlčanech, které se jede poslední čevnový víkend. „Na republice bych chtěl také uspět, zatím jsem tam dvakrát vyhrál a dcera Michaela byla dvakrát třetí, takže to máme rozjeté dobře. Jinak teď stavíme „dvěstěsedmičku“, ale myslím, že v Sedlčanech ji ještě nebudeme mít hotovou,“ dodal.