Závod mezi muži ovládl teprve osmnáctiletý mladík ze Strážova Radek Holub před druhým Václavem Andělem a třetím Petrem Urbanem z JSDH Chudenice. Stříbrnému Václavu Andělovi umístění ve třetím závodě seriálu nakonec stačilo k celkovému prvenství.

„V první řadě bych chtěl Kájovi (Voráčkovi) poděkovat za to, že pro nás v této nelehké době dokáže pořádat tyto virtuální závody. Člověk má alespoň motivaci makat na tréninku o něco víc,“ svěřil se vítěz virtuálního klání.

„Seriál jsem sice nakonec vyhrál, ale příliš spokojený nejsem. V jednotlivých závodech jsem skončil první, třetí a druhý, a jelikož jdu vždycky do všeho naplno, je pro mě jedna výhra zklamání. Na druhou stranu to je pro mě impuls, že mám víc zamakat. Ten, kdo mě zná, ví, že razím heslo: radši tuhej nežli druhej,“ dodal s nadsázkou Václav Anděl, který reprezentoval barvy týmu TJ Sokol Mochtín.

Druhé místo v celkovém hodnocení vybojoval se ztrátou čtyř bodů na vítěze Pavel Jílek a bronz pro sebe nakonec urval Petr Urban. I v ženské kategorii bylo v rámci posledního střetnutí o co bojovat. Před závěrečným dílem totiž mladičká Vendula Haladová (Atletika Klatovy) vedla před dotírající Hanou Hanzlíkovou (Eaglovice team) jen o čtyři body.

Zkušená závodnice Hanzlíková sice běh v Tajanově a ve Svrčovci vyhrála, ale jelikož mladá členka klatovské Atletiky do cíle doběhla jako druhá nejrychlejší žena, na prvním místě celkového pořadí se již nic nezměnilo.

Haladová celou sérii se ziskem 43 bodů opanovala, o dva body právě před Hanou Hanzlíkovou. Třetí skončila Hana Žohová (Eaglovice team), která v derniéře podniku obsadila stejnou příčku.

Pětikilometrového zápolení, ve kterém si běžci a běžkyně opět měřili čas sami pomocí moderních technologií, se zúčastnilo celkem dvaačtyřicet odvážlivců. Účast tak byla ze všech tří závodů jarní série nejvyšší.

„Musím přiznat, že jsem tolik účastníků nečekal. Mám z toho upřímnou a hlavně velkou radost a všem moc děkuji nejen za předvedené výkony. Jsem rád, že se také trať všem líbila,“ pochvaloval si organizátor akce Karel Voráček a dodal: „Nejlepší tři ženy a muži budou odměněni pohárem a věcnou cenou.“