V „A“ turnaji Rodenstock Open vedoucí Lukáš Vlasák jen remizoval se Stanislavem Kubou, Svoboda porazil Palka, IM Neuman prohrál s Kubečkou, Lacina prohrál s Janem Turnerem a IM Juřek porazil Pokrupu.

Tyto výsledky změnily průběžné pořadí na čele. Na 1. místě je Václav Svoboda z OAZA Praha, na druhém místě je David Kubečka (oba 4,5 bodů). O další místa se dělili Jan Turner, FM Lukáš Vlasák, FM Stanislav Kuba, Pavel Kopta, Jaroslav Voříšek a IM Josef Juřek všichni se čtyřmi body.

V „B“ turnaji Betonové stavby Open největší překvapení se konalo na druhé šachovnici, když domácí dvanáctiletá Jitka Jánská porazila zkušeného Jaroslava Foltu.

Z dalšího zajímavého klatovského souboje vyšla lépe Martina Kocandová, která porazila zkušenějšího Zdeňka Sovu. I zde se pořadí na prvních místech změnilo: 1. Petr Kovář, 2. Jitka Jánská, 3. Josef Váchal.

Dopoledne se konaly rovněž soutěže v rapidech. Rapidu seniorů PJCARD Open se zúčastnilo deset hráčů a zvítězil Jaromír Novák z Klatov, druhý skončil Václav Šíbl z Františkových Lázní a třetí byl Karel Haderka.

Rapidu juniorů Edu Centre Open se zúčastnilo patnáct šachistů. Zvítězil Lukáš Dolanský, druhé místo obsadil Michal Bodický a třetí místo Dominik Šustr. ⋌Václav Kopecký