Na domácím hřišti přivítali v sobotu 25. dubna prvoligoví nohejbalisté Janovic zatím vedoucí tým tabulky 1. ligy nohejbalu mužů SK Bělá.
Kvalitní soupeř a nádherné slunečné počasí přilákaly na hřiště přes šedesát diváků, kteří viděli dlouhý, napínavý duel s mnoha vynikajícími nohejbalovými momenty.

Utkání začaly lépe Janovice, když po dvojkách vedly 2:0. Domácí neměnili první dvě dvojky, jejichž sestavení pro minulé kolo bylo vynuceno zraněními Macury, Včaly a Škabrouda. „V minulém zápase na Solidaritě podali Franic s Růžičkou a Bohatý s Turkem vynikající výkon a tento tah nám opět vyšel,“ vysvětlil janovický trenér Vladimír Kasík.

Poté však prohrály své zápasy obě janovické trojky, kde stále citelně schází zraněný Jiří Macura, a hosté tak srovnali stav utkání na 2:2.

Tento stav už dával hostům naději na dobrý výsledek. Proti ale byla třetí dvojka Včala se Škabroudem, která soupeři příliš šancí nedala, i Martin Bohatý v singlu. „Tomu se nedařilo tolik jako v minulém zápase, ale v rozhodujícím setu svým razantním smečovaným podáním zatlačil soupeře do defenzivy, donutil jej k chybám a set dotáhl šňůrou pěti bodů v řadě do vítězného konce,“ chválil Bohatého Kasík.

V zrcadlově otočených zápasech získala jediný bod z trojek Bohatého trojice, tím vnesla do utkání jistotu minimálně jednoho bodu.

Ve dvojkách pak nestačili domácí Franic s Růžičkou na neustále se lepšící Rožka s Kapitolou. „Franic si navíc při jednom z posledních obranných zákroků způsobil menší výron kotníku. Doufejme, že nerozšíří řady zraněných janovických hráčů a bude moci příští sobotu opět nastoupit,“ uvedl Kasík.

Závěrečný bod a vítězství pak zajistili janovickým nohejbalistům ve dvou setech Bohatý s Turkem, když soupeřům povolili pouze pět bodů v prvním a čtyři body ve druhém setu.

„Velký dík patří divákům – fanouškům. Vytvořili při utkání výbornou kulisu i přesto, že ve sportovním areálu není možné pro překračování povolené hladiny hluku používat například řehtačky a bubny,“ pochválil na závěr Kasík i janovické nohejbalové publikum.

NK Janovice - SK Bělá 6:4

Vývoj utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Sestava domácích: Singl: Bohatý, Dvojky: Franic – Růžička, Bohatý – Turek, Škabroud – Včala, Trojky: Franic – Růžička – Šizling – Včala, Bohatý – Turek – Škabroud. Nejlepší hráči utkání: Domácí: Bohatý, Turek, Hosté: Rožek, Kapitola

Běhempondělí přidáme bohatou fotogalerii