NK Janovice – TJ Sokol Břve 2:6. Začátek zápasu vypadal, jako kdyby každý z domácích hráčů absolvoval sváteční nedělní oběd s českou husou, pivem a zákuskem se šlehačkou u maminky. Obě dvojice – Macura s Franicem i Škabroud s Růžičkou - se nestačily ani rozkoukat a hladce prohrály ve dvou setech. První set pro domácí získala až Macurova trojka, zápas ale opět prohrála hladce ve třetím setu, když soupeři stačilo zahrát pouze jediný vítězný míč, ostatní body za něj vyrobili domácí – zkazili i ty nejlehčí míče (Škabroud dvakrát do sítě!). Nejhoršího výsledku dosáhla druhá trojice domácích, té dovolil několikanásobný mistr světa Richard Makara s vynikajícími Březinou a Chytrou pouze tři, respektive čtyři body v každém setu. Slabou náplastí pro nespokojené diváky byla dvě vítězství ve třetí dvojce a v singlu. Příslibem je v posledních dvou zápasech výkon Petra Turka, který se znatelně zlepšil proti začátku sezony. Singlista Jirka Macura podal další ze svých výborných výkonů, Libor Chytra neměl ani tu nejmenší šanci. Je velká škoda, že Macura nevěnuje v tréninku singlu více prostoru, jako nováček v soutěži má vysokou úspěšnost a stává se obávaným soupeřem i pro ty nejlepší. Při větší tréninkové píli a při současné generační výměně na tomto postu v reprezentaci by určitě nebyl bez šancí při souboji o místo v reprezentaci. Otočené trojice přinesly dvě třísetové bitvy, bohužel opět se smutným koncem pro domácí. Svůj díl na vyrovnanosti těchto utkání mělo jistě i to, že soupeř už si byl zcela jist svým vítězstvím a trochu polevil.
Sestava NK Janovice: singl: Macura. Dvojky: Macura – Franic, Škabroud – Růžička, Bohatý – Turek. Trojky: Macura – Škabroud – Šizling – Turek, Franic – Bohatý – Růžička.

Další dva veledůležité zápasy sehrají janovičtí nohejbalisté na hřištích svých největších soupeřů a sousedů v tabulce – ve Vyškově a Žatci. Tyto zápasy také určí, s kým se utkají Janovičtí v podzimní nadstavbové části soutěže. Pokud konec nezvládnou a budou poslední, utkají se o sestup s pátým v tabulce, což budou zřejmě Břve nebo Čakovice, a to jsou v současné době družstva nad síly nohejbalistů NK Janovice. Pak by Janovické čekala velmi nepříjemná baráž o udržení. „Věřme, že k této situaci nedojde a extraliga zůstane pro Janovice a celý region zachována, uvedl trenér NK Janovice Vladimír Kasík a dodal: „Chci za sebe i za hráče poděkoval městu Janovice za podmínky, které pro nohejbal vytvořilo, všem sponzorům za pochopení a chuť podpořit tento sport a hlavně divákům, kteří ve většině zápasů byli naším vlastně nejlepším hráčem.“ ⋌(kas, my)