V předposledním kole nohejbalové extraligy hostovaly Janovice na hřišti posledního týmu tabulky NK Orel Vyškov.

Tento zápas byl pro janovické hosty téměř klíčový, neboť v případě prohry by se propadli na poslední místo tabulky a v podzimním play-out by je zřejmě čekal silný tým Čakovic.

Vše ale dobře dopadlo a Janovičtí po několikazápasovém bodovém půstu konečně bodovali.

Vyškov - Janovice 2:6. V úvodním zápase zvítězila janovická dvojice Škabroud, Růžička. Následně prohráli jejich oddíloví kolegové Macura s Franicem s druhou dvojicí domácích, když hlavně v druhém setu nebyli bez šancí na úspěch. Za stavu 1:1 nastoupila trojice hostů v sestavě Škabroud, Růžička, Bohatý, a i když prohrála, podala velmi dobrý výkon (ve třetím setu vedla 9:7). Tím se dostali domácí do vedení.

Proto byl pro vývoj zápasu důležitý druhý souboj trojic, ve kterém za Janovické nastoupila sestava Franic, Macura, Turek. Po vyhraném prvním setu se hostům přestalo dařit a druhý set hladce prohráli.

Do třetího setu nastoupil janovický blokař P. Šizling místo M. Franice, a tím otupil sílu domácích smečařů a zasloužil se o výhru 10:8. Poté se utkaly třetí dvojice (za hosty Turek, Bohatý). Janovičtí hráči nedali domácím šanci, s přehledem vyhráli a dostali hostující tým do vedení 3:2.
V následném singlu janovický Macura jasně přehrál svého soupeře a po velmi dobrém výkonu zaslouženě zvítězil 2:0 na sety.

V dalších dvou zápasech trojic v euforii hrající hosté nedali psychicky nalomeným domácím žádnou možnost na zvrat, a stanovili tak konečný výsledek zápasu na 6:2.

V dnešním závěrečném kole základní části extraligové soutěže hrají janovičtí nohejbalisté na kurtech SK Nohejbal Žatec.

„V případě úspěchu přeskočíme žateckého soupeře v tabulce a skončíme na velmi pěkném šestém místě po základní části extraligy,“ uvedl hrající trenér extraligových nohejbalistů NK Janovice Borek Včala.