Hned v prvním kole budou mít Janovičtí výhodu domácího prostředí, kde bude jejich soupeřem Jiskra Aš.

„Bohužel terén hřiště v Janovicích nad Úhlavou nám nedovolí hrát venku. Proto proti Aši nastoupíme ve sportovní hale na Vodojemu v Klatovech,“ upřesnil informace trenér a vedoucí mužstva NK Janovice Vladimír Kasík. Ten si v první bitvě brousí zuby na body.

„Aš pro nás není žádnou neznámou. Válčili jsme spolu ve druhé lize a před tím v krajském přeboru. Obvšem je to ambiciózní tým, který si prvoligovou příslušnost nevybojoval ale koupil, proto má určitě obrovskou motivaci nás porazit. Proto nás čeká těžký zápas,“ uvedl trenér, který ale věří, že jeho svěřenci zúročí neocenitelné zkušenosti nabyté v extraligové soutěži, s níž se NK Janovice musel rozloučit.

„Ovšem nový ročník prvoligové soutěže nebude procházkou růžovým sadem. Mnohé týmy posílily o hráče s extraligovými zkušenostmi. Náš kádr nedoznal žádných změn, přesto věřím, že sehrajeme v první lize důstojnou roli. Naším cílem je play off a boj o postup do extraligy,“ řekl Kasík, který by se se svým týmem rád vrátil do naší nejvyšší nohejbalové soutěže. „Samozřejmě, chceme vyhrávat a být nejlepší, ale znovu musím připomenout, nebude to jednoduché,“ dodal kouč.

Janovičtí nohejbalisté se na ostré bitvy u nízkých sítí pilně připravovali, dvakrát týdně polykali tréninkové dávky ve sportovních halách. „Příprava nebyla podle mých představ, je těžké skloubit vše s dojíždějícími hráči,“ připomněl trenér, který bude mít pro nadcházející sezonu k dispozici tuto sestavu: druhý hrající trenér Ctibor Včala, Jiří Macura, Martin Bohatý, Martin Franic, Daniel Růžička, Zdeněk Škabroud, Petr Turek, Pavel Šizling, Jiří Kalný, Josef Podstatný, Jiří Podstatný a Karel Struhár. „Slibnou formu mají Franic a Macura, výkonnostně vyrostl Bohatý. Ovšem trochu za očekáváním zatím zůstávají Škabroud a Růžička, ale věřím, že i oni se brzy dostanou do formy,“ upřesnil Kasík.