Tentokrát v hale v Rozvojové zóně v Janovicích, která je mnohým nohejbalistům známá jako domovské hřiště kdysi populárního „Kotelna open“.

NK Janovice - PKS okna Žďár n. Sáz. 6:3

Zápas začala za domácí dvojice Macura – Turek a jako obvykle získala první bod. „Hosté vyrovnali v utkání druhých dvojek, i když jim Bohatý s Růžičkou zle zatápěli. Obě utkání trojic byla v režii domácích hráčů, obě trojky zahrály velmi soustředěně a bojovně. Vložená třetí dvojka je v současné době slabinou janovických nohejbalistů, Vyskot s Kotrabou prohráli poměrně jasně. Znovu se ukázalo, jak chybí Janovickým ještě jeden kvalitní smečař, při kterém by nováčci družstva Vyskot i Kotraba mohli vyrůstat,“ popsal úvod zápasu janovický trenér Vladimír Kasík.

Zajímavý byl singl v podání domácího Bohatého a hostujícího juniorského mistra světa Hrona. V koncovkách měl více štěstí i přes své mládí zkušenější singlista hostů. Stav po nepárových disciplínách byl 3:3. Pak ale znovu zabraly obě trojky domácích a vítězný šestý bod získali po třísetové bitvě Macura s Turkem. „Celé utkání bylo velmi hezké, bojovné, do haly našli cestu i diváci, kterých bylo asi třicet,“ zhodnotil zápas janovický trenér.

Vítězstvím si janovičtí nohejbalisté udrželi 1. místo v tabulce o bod před Zručí, která vyhrála v Bělé 6:4, a o tři body před Startem Plzeň, který měl v tomto kole volno. Tímto zápasem také pro NK Janovice skončila jarní část soutěže. Už teď lze konstatovat, že janovičtí nohejbalisté splnili svůj cíl, postoupit do play off. Soutěž pokračuje 3. září posledním utkáním základní části, kdy NK Janovice jede na hřiště Startu Plzeň.

„Zvláštní poděkování patří městu Janovice nad Úhlavou, které vytváří pro nohejbalisty perfektní prostředí, firmám, které finančně a materiálně podporují mužstvo, a hlavně domácím fanouškům, kterých se na všechny domácí zápasy scházelo okolo stovky a kteří patří k nejlepším, nejhlasitějším, ale zároveň nejslušnějším v 1. lize a jsou pro hráče velikou podporou,“ poděkoval za celosezonní podporu Kasík.

1. NK Janovice⋌11 7 2 2 55:38 16
2. AC Zruč-Senec⋌10 6 3 1 53:33 15
3. START VD Plzeň⋌10 6 1 3 50:40 13
4. TJ Spartak Přerov⋌10 3 3 4 43:43  9
5. SK Bělá⋌10 4 1 5 43:45  9
6. PKS okna Žďár ⋌11 2 5 4 48:53  9
7. TJ Jiskra Aš⋌10 0 1 9 19:59  1