Výlet do Austrálie na první grandslamový turnaj sezony si nakonec vybojoval Lukáš Janoušek z Klatov.

Janoušek neměl lehký los, ale turnaj ho zastihl v dobré formě. V prvním kole porazil 7:5, 6:0 reprezentanta Marka Pazderu z ČLTK Praha a ve druhém zdolal 6:3, 6:1 Ashmita Badheho z Indie. Také ve čtvrtfinále čekal na Lukáše zahraniční hráč, Mert Cevik z Turecka. I s ním si Lukáš poradil, když vyhrál 6:1, 6:3. V semifinále na Lukáše čekal Ondřej Hujo z Teplic. Tento zápas byl velmi vyrovnaný a napínavý. Po špatném začátku prohrál Lukáš první set 4:6, druhý set po dramatické koncovce vyhrál 7:5, a tak musel rozhodnout až závěrečný superteabreak. Ten vyhrál Lukáš v poměru 10:6 a mohl se tak radovat z postupu do finále.

Soupeřem ve finále mu byl další hráč ČLTK Praha Lukáš Velík. „Na obou hráčích byla ze začátku zápasu patrná nervozita, kdy si oba uvědomovali, o co hrají. Důležitost zápasu ještě podtrhl fakt, že ho natáčela regionální televize a byli na něm přítomni novináři, zástupci pražského tenisového svazu, starosta Prahy 4, zástupci hlavního sponzora a dokonce hlavní cenu přiletěl předat osobně korejský zástupce KIA Jong Kook Lee. Oba hráči se tak mohli cítit jako na opravdovém světovém turnaji. Po nervózním začátku z obou stran měl trochu navíc Velík a první set vyhrál 6:4. Již v koncovce prvního setu oba hráči předváděli vynikající tenis hodný finále a v tomto duchu se hrál i set druhý. Byla to bitva se vším všudy. Ve druhém setu Velík vedl již 6:5 a 40:0 a měl tři mečboly. Lukáš se však nevzdal, mečboly odvrátil a srovnal na 6:6. To s jeho soupeřem otřáslo a Lukáš vyhrál teabreak 7:2. O vítězi tedy opět rozhodoval superteabreak, ve kterém se Lukáš vezl na vítězné vlně a byl plný sebevědomí. Nedal v něm svému soupeři žádnou šanci a vyhrál jej zcela jasně 10:3,“ popsal finálový zápas Lukášův otec Milan Janoušek.

„Vítězství si velice cením a mám z něj velkou radost. Když měl soupeř tři mečboly, už jsem ve vítězství moc nevěřil, přesto jsem dál bojoval o každý míč a nakonec se mi zápas podařilo vyhrát. Do Austrálie se těším. Nejraději bych chtěl vidět Rogera Federera nebo Rafaela Nadala,“ řekl šťastný vítěz.

Z Prahy se Janoušek přesunul na velmi dobře obsazený mezinárodní turnaj kategorie 2 do Milovic. V prním kole Lukáš zvítězil 6:3, 3:6, 6:4 nad Norbertem Marošíkem ze Slovenska, když ve třetím setu musel otáčet nepříznivý stav. V dalším kole však vypadl se třetím nasazeným Svetlinem Keremedchievem z Bulharska.