První den čekal na závodníky výjezd ze Špindlerova Mlýna od přehrady Labská až na Špindlerovku. Hned od začátku 10,5 km dlouhého běhu do vrchu se jelo vysoké tempo, z nějž se utrhla dvojice Šrail a Řezáč, která si to v mohutném finiši rozdala o vítězství. Více sil prokázal o několik let mladší Jan Šrail, a obhájil tak loňské prvenství. Třetí místo obsadil Michal Schütz.

close Jan Šrail v Krkonoších kraloval a poskočil na třetí místo historických tabulek. info Zdroj: Petra Zaděláková zoom_in

Mezi ženami si dojela pro jasné vítězství Klára Moravcová před druhou Eliškou Šibravovou a třetí Terezou Hujerovou.

Druhý den se pak konal jubilejní desátý díl letošní série. Na borce a borkyně tentokrát čekal náročný výjezd ze Svobody nad Úpou přes Jánské Lázně na Hofmanovy boudy a dále prudce nahoru na Černou horu k horní stanici zdejší lanovky. I tady zvítězil Jan Šrail, jenž krpál s převýšením 750 metrů vyjel ze všech mužů nejrychleji. Na druhém místě skončil opět nestárnoucí Stanislav Řezáč a třetí Jiří Pliska. V kategorii žen tentokrát neměla konkurenci Kateřina Smutná.

Šrail si díky dvěma výhrám připsal v seriálu již 13. vítězství a poskočil na třetí místo historických tabulek. „Jsem spokojený. Trošku jsem pozměnil přípravu. Trénuji více, ale v menší intenzitě, takže jsem vlastně ani nevěděl, jak závody proběhnou. Ale všechno to dopadlo výborně, nad očekávání. Třeba v prvním závodě jsme se Standou Řezáčem vylepšili loňský čas o dvě minuty,“ liboval si Jan Šrail. „Ve druhém závodě už to nebylo tak výborné, ale pořád to bylo velmi dobré,“ dodal spokojeně rodák z Nové Hůrky u Prášil.