Desetiletý Kuba jezdí pravidelně v kategorii Easy 60 v soutěži motokár Karting Cup a je i úspěšným závodníkem na mistrovství České republiky.
Letos se umístil ve své kategorii v závodě Karting Cupu v Sosnové na 3. místě a na MČR ve Vysokém Mýtě v konkurenci 29 závodníků skončil čtvrtý. Na jaře se také zúčastnil poháru Easy v Itálii, kde skončil v poli 56 jezdců přesně uprostřed závodního pole. Jakuba ještě letos čekají další závody, asi tím nejdůležitějším je finále mistrů v kategorii Easy 60, které se pojede v Polsku. Kubu trénuje Martin Gregor, který si ho vyhlédl pro jeho talent a dravost v minulém roce. Nyní se mu věnuje každý víkend a jezdí s ním na všechny závody. A trénovat Kuba opravdu musí, vždyť při závodě jezdí rychlostí cca 70 km/h.

„Jezdit mě naučil taťka. V motokárách závodím už třetí rok a hrozně mě to baví. Já se vůbec nebojím, i když už jsem párkrát boural. Ale nic se mi nestalo, jenom jsem si narazil ruku. Určitě bych chtěl jezdit dál, docela by se mi líbila formule,“ svěřil se Jakub Talaš.

Jakub ale není jediný z rodiny, kdo se věnuje závodům. Jeho starší bratr Jan jezdí kategorii do 1400 ccm a také sbírá úspěchy. Na závodech v Maďarsku vyhrál a v posledním závodě v Polsku skončil ve finále C kvůli poruše motoru až třetí.

„Oba syny samozřejmě hodně ve sportu podporujeme, ale já osobně mám vždycky o ně velký strach. Ale je to sport jako každý jiný, ublížit si může třeba i ve fotbale. Také se mi líbí, že v kategorii, ve které Kuba závodí, je to tak, že všichni mají stejné podmínky, mají stejné motokáry, takže pak opravdu záleží jen na uměmí jezdce. Závodění zabere hodně času a proto bych chtěla poděkovat i Kubově učitelce za vstřícnost,“ řekla Jakubova maminka Pavla Talašová.