NOHEJBAL

Pořadatelé z NK Záhorčice připravili na sobotu 3. srpna den naplněný sportem, fanděním a dobrou náladou. Na koupališti v Záhorčicích u Strážova se totiž uskuteční Nohejbalový turnaj 2013.

Ten začne v 9 hodin a o prvenství se na něm utkají tříčlenná družstva. Pravidla budou upřesněna před začátkem turnaje.

Hráči i fanoušci se dále na turnaji mohou těšit na bar s občerstvením, dva antukové kurty, možnost koupání v areálu, grilování i hudební produkci.

HOKEJBAL

První hokejbalový turnaj – vzpomínku na Rendu Vachouška – pořádá v neděli 4. srpna od 9.30 hodin na zimním stadionu v Sušici HBC Dominátor Sušice ve spolupráci se Sportovištěm města Sušice.

Památku mladého hokejového brankáře, který tragicky zahynul při autonehodě vloni na začátku srpna u Blatné, uctí na 1. Memoriálu Rendy Vachouška špičkové hokejové a hokejbalové týmy – HBC Dominátor Sušice, HC Klatovy, DDM Rokycany, HBC Taurus Plzeň a HBC Vrány Černíkovice. Vstup na turnaj je zdarma.

S nápadem zorganizovat na památku Rendy Vachouška memoriál přišli jeho bratr Erik a kamarád Jan Nagy.

„Brácha měl hokejbal rád, oba jsme ho hráli, tak nás prostě napadlo, že uspořádáme na jeho památku tento turnaj. Bude to první ročník, ale určitě bychom byli rádi, kdyby se to stalo vždy na začátku srpna tradicí. Oslovili jsme hokejové týmy Rokycan a Klatov, kde Renda chytal, aby na turnaji na něj zavzpomínali ti, co ho znali. Oba kluby s účastí souhlasily a navíc se nám přihlásily ještě další dva týmy z Plzně," popsal vznik memoriálu Erik Vachoušek.

Klatovský hokejový klub budou reprezentovat junioři, bývalí hráči HC Klatovy a kamarádi Rendy Vachouška.

Předpokládaná sestava Klatov: René Pericat – Pavel Turhobr, Tomáš Mach, Miroslav Kodýtek, Pavel Nauš, Pavel Nejdl, Antonín Bastl, Radek Pitel, Jan Jonáš, Milena Ciňková, Jakub Kolařík, Martin Ciněk, Andrea Rozhoňová, Pavel Rajal, Václav Bouček.

MALÁ KOPANÁ

Již čtvrtý ročník Nagasaky cupu, turnaje v malé kopané, se koná v sobotu 3. srpna od 8 hodin v areálu pod sjezdovkou v Nýrsku.

„Jde o memoriál Petra Zborníka, na který všechny srdečně zvou pořadatelé. Za účasti deseti týmů se společně prokopáme až do večerní zábavy, kterou nám zajistí od 17 hodin hudební skupina Relax. Občerstvení a dobrá nálada zajištěny. Dovolujeme si pozvat všechny přátele Petra Zborníka a příznivce malé kopané, abychom společně prožili tento sportovní den, a tím zavzpomínali na našeho kamaráda," pozval do Nýrska za pořadatele Petr Polomis.