Hlavní závod měří 21,1 km s převýšením 800 metrů s tím, že aktéři půlmaratonu vystoupají na tři šumavské vrcholy - Kalich, Sedlo a Kalovy. Tento náročný horský trail si mohou zájemci zaběhnout nejen sami, ale také ve štafetách. Novinkami blížící se akce jsou doplňující závody Hobby a Canicross o délce 12,1 km s převýšením více než 400 metrů. „Součástí akce budou také dopolední dětské závody i s doprovodným programem, který ještě budeme upřesňovat," sdělila Deníku Lucie Hrabý, ředitelka závodu, která na svém pořadatelsky druhém ročníku pracuje nepřetržitě od září loňského roku.

Karel Voráček po 25 letech ukončil závodní kariéru.
54 910 kilometrů, 741 závodů. Teď legendární Karel Voráček kvůli zdraví končí

A na co se kromě samotných závodů mohou běžci a běžkyně (ale i děti) ještě těšit? Na parádní a přátelskou atmosféru ve výborném sportovním kolektivu, hodnotné ceny od partnerů, finišerské medaile, ale také fotokoutek, nebo třeba fantastickou gastronomii na ostrově Santos, kde bude útočiště, start i cíl.

Horský půlmaraton se blíží. Novinky? Hobby závod i canicross.Zdroj: Horský půlmaraton Sušice

Start hlavního závodu na 21,1 km je na pořadu v sobotu 13. dubna ve 13 hodin, hobbíci začínají o pět minut později a u canicrossu zazní úvodní výstřel ve 13.10 hodin. Startovné do hlavního závodu a canicrossu činí při přihlášení do 31. března 550 Kč, štafetáři zaplatí 750 Kč a hobbíci pětistovku. První dvě stovky přihlášených navíc najdou ve svém startovní balíčku dárek. U dětských závodů je v ceně startovného( ve výši 100 Kč) občerstvení, startovní číslo, medaile, drobná cena i vstup do zábavního parku. Registrace i platba startovného u dětí, které budou rozděleny do pěti věkových kategorií, proběhne až na místě.

Více informací o závodě najdete na stránkách Horského půlmaratonu ZDE.

S nápadem uspořádání Horského půlmaratonu kdysi přišel Matěj Molcar, který bohužel v létě roku 2022 s kamarádem a spolupracovníkem Sígou Schwarzkopfem mladším tragicky zahynuli. Oba pánové byli šéfové sušické firmy High Point, která vyrábí outdoorové oblečení. Matěj Molcar byl mimo jiné velkým sportovním nadšencem. I na něj a Sígu Schwarzkopfa mladšího se bude během dvanáctého ročníku Horského půlmaratonu Sušice vzpomínat.

Zdroj: Horský půlmaraton Sušice
Horský půlmaraton Sušice 2023.
FOTO: Horský půlmaraton Sušice. Skvělá účast, atmosféra i vzpomínka na kamarády