Vítězství v soutěži na krajské úrovni je vždycky velkou událostí, u postupových soutěží to platí dvojnásob, a podaří-li se podobný úspěch menší škole, bývá to právem považováno za malou senzaci. Základní škole Horažďovice, Komenského ulice se však podařilo něco zcela neobvyklého. Její florbalistky a florbalisté totiž zvítězili v Plzeňském kraji rovnou ve dvou kategoriích.

Mladší žákyně porazily všechny své soupeřky na okresní úrovni rozdílem třídy a do kraje postupovaly zcela přesvědčivě. Ani tam nenašly přemožitele, a tak budou 25. ledna na kvalifikačním turnaji v Plzni bojovat o účast na republikovém finále.

Navlas stejného výsledku dosáhli v letošním roce také florbalisté ZŠ Horažďovice, Komenského ulice, a to v prestižní kategorii starších žáků. Nejprve prošli hladce okrskem, potom dominovali okresnímu turnaji v Klatovech a nakonec všem vypálili rybník v hale Lokomotiva Plzeň na krajském turnaji. I oni tedy budou hrát florbal na kvalifikačním turnaji o republikové finále, a to 21. ledna.

Radost z úspěchů je o to větší, že nejsou shodou náhodných událostí, ale jsou výsledkem pravidelného tréninku a systematické práce s dětmi a mládeží. Přípravě florbalistů v rámci CS při ZŠ Horažďovice, Komenského ulice se třikrát týdně věnuje Kamil Šebek, florbalistky a volejbalistky připravuje Jiřina Stichenwirthová, volejbalistkám a volejbalistům se dále věnuje Vladimíra Brabcová, plavce trénují několikrát v týdnu Pavla Valachová, Dana Slepičková a Tereza Jandová, gymnastiku vede Andrea Králová s Terezou Jandovou, která navíc trénuje i oddíl atletiky. Jednotlivé oddíly CS čítají v letošním roce již hodně přes 200 členů a každý den v týdnu se koná několik tréninků. Poděkování proto nepatří jen mladým nadšeným sportovcům, ale i obětavým instruktorům a jejich neúnavné práci.

Za Centrum sportu při ZŠ Horažďovice, Komenského ulice Vojtěch Herman